PARTNER PORTALU
  • BGK

Program 500+: Piaseczno zatrudni nowych urzędników do obsługi świadczeń

  • AW    9 lutego 2016 - 19:39
Program 500+: Piaseczno zatrudni nowych urzędników do obsługi świadczeń
Urząd Miasta i Gminy Piaseczno (fot.Mzungu/Wikimedia.org)

• Choć Ustawa o pomocy państwa w wychowaniu dzieci nie została jeszcze przyjęta przez Sejm, gmina Piaseczno rozpoczęła już przygotowania do realizacji programu Rodzina 500 +.
• Już wiadomo, że w gminie konieczne będzie zatrudnienie czterech pracowników, niezbędnych do obsługi nowego systemu.
• Władze Piaseczna spodziewają się ok 3300 wniosków o nowe świadczenia.
9 lutego minął w Sejmie jako dzień przedstawiania założeń programu 500+. Choć droga legislacyjna projektu jeszcze się nei skończyła, wiadomo, że po przyjęciu ustawy przez Sejm samorządy będą miały miesiąc na wdrożenie rządowego programu.

Gmina Piaseczno postanowiła nie czeka i już rozpoczęła przygotowania do realizacji tego projektu. Kierownictwo tamtejszego magistratu ustaliło, iż świadczenie wychowawcze będzie obsługiwane przez Wydział Świadczeń Społecznych. 

- W projekcie ustawy przewidziano dodatkowe 2 proc. prowizji od kwoty przeznaczonej do wypłaty świadczeń na obsługę programu Rodzina 500+, jednak na dzień dzisiejszy trudno oszacować, czy kwota ta będzie wystarczająca do pokrycia kosztów wynagrodzeń, przygotowania stanowisk pracy oraz innych kosztów stałych - informuje Urząd Miasta i Gminy Piaseczno. - W naszej gminie konieczne będzie zatrudnienie czterech pracowników, niezbędnych do obsługi nowego systemu.

Na podstawie danych przekazanych przez rząd oszacowano, iż można spodziewać się, że ok. 3 300 rodzin zamieszkałych w Gminie Piaseczno złoży wnioski o świadczenia w ramach programu Rodzina 500+.

- Jednak prawdziwą liczbę uprawnionych do świadczeń będzie można określić dopiero w trakcie funkcjonowania programu, bowiem nie wszyscy zamieszkujący w naszej gminie są w niej zameldowani - informuje magistrat.

Przypomnijmy, wnioski o przyznanie świadczeń z programu będzie można składać osobiście, za pośrednictwem poczty lub elektronicznie. Inne miasta spodziewając się lawiny pism, szukają miejsc poza urzędem do obsługi wydawania wniosków.

Aby otrzymać świadczenie z dniem 1 kwietnia, rodzina będzie musiała zadbać, aby jej wniosek wpłynął do urzędu najpóźniej do końca czerwca, bowiem, jak zakłada projekt, jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy od momentu startu programu, rodzice dostaną wyrównanie wstecz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • anty urzędnik , 2016-02-10 03:01:42

    Zobaczymy kiedy budżet będzie miał problemy;) Ale nas to tak łatwo już nie okradniecie jak będą problemy jak co roku "skąd pieniądze":)