PARTNER PORTALU
  • BGK

Program 500 plus sprawił, że więcej dzieci jeździ na wakacje

  • MN    12 września 2016 - 10:02
Program 500 plus sprawił, że więcej dzieci jeździ na wakacje
22 proc. beneficjentów programu 500 plus zadeklarowało, że przeznaczy pieniądze na wakacje dla dzieci (fot. pixabay)

• Rządowy program 500 plus pomógł polskim dzieciom wyjechać na wakacje – wynika z badań Travelplanet.pl.
• Liczba wyjazdów dzieci do tej pory wzrosła o 14 proc.
• Efekt ma być jeszcze silniejszy w 2017 roku.
Dzięki programowi Rodzina 500 plus więcej dzieci jeździ na wakacje, a biznes już zaciera ręce – pisze „Rzeczpospolita”. Efekt będzie silniejszy w 2017 roku, jeśli zostanie spełnione kilka warunków – przede wszystkim chodzi o wydłużenie szczytu popytowego na usługi turystyczne dzięki zróżnicowaniu terminów szkolnych wakacji letnich, podobnie jak obecnie z feriami zimowymi.

22 proc. beneficjentów programu 500 plus zadeklarowało, że przeznaczy pieniądze na wakacje dla dzieci. I to się sprawdziło. Z badania Travelplanet i SW Research wynika, że liczba wyjazdów dzieci i młodzieży wzrosła o 14 proc. w porównaniu z zeszłymi wakacjami. Co więcej, jak mówi szef Travelplanet Jerzy Krawczyk, rodzice są gotowi kosztem wakacji zrezygnować np. z zakupu nowego samochodu.

– Skala wzrostu wyjazdów dzieci i młodzieży to ewidentny dowód, że program 500+ jest szansą rozwoju polskiej branży turystycznej – mówi na łamach dziennika Jerzy Krawczyk.
Jak dodaje, rodziny wyjeżdżające z Travelplanet.pl mocno wiązały pieniądze z programu z możliwością zakupu wakacji na raty. Z kolei średnia cena pakietu wakacyjnego wyniosła według wyszukiwarki 2440 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • NienawidzePolaków, 2016-09-13 13:05:04

    Nie słyseliscie ,Nie umicie czytać ,Lis wam jasno powiedział ,Morze jest tylko dla VIPÓW ,a wy możecie co najwyżej gnój wywozić i szambo oprózniać Polish szmaty,zakały cywilizowanej europy
  • Emma, 2016-09-12 14:15:39

    No i fajnie, niech wyjeżdżają. Dobrze, że dzieciaki też mogą z tego korzystać. Tym bardziej, że jest tyle fajnych opcji. Można jechać i z biurem podróży i samemu coś organizować, co jest całkiem łatwe - jest tyle stron jak booking, bookapart gdzie można znaleźć fajne noclegi na przykład. A i dojazd ...jest całkiem fajny, bo jest spora konkurencja więc nic tylko korzystać.  rozwiń