PARTNER PORTALU
  • BGK

Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych 2018: wyniki konkursu

  • MIW    12 marca 2018 - 09:40
Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych 2018: wyniki konkursu
Celem programu ASOS jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych (fot. pixabay.com)

Znamy już wyniki tegorocznej edycji konkursu w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Dofinansowanie otrzyma 311 spośród 1330 zgłoszonych ofert.
Celem programu ASOS jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych oraz zagospodarowanie ich potencjału poprzez umożliwienie im aktywności społecznej. Składające swoje oferty organizacje pozarządowe mogą ubiegać się nawet o 200 tys. zł dotacji.

Czytaj: Starzenie się społeczeństwa. Do 2050 seniorzy stanowić będą 40 proc. Polaków

O dofinansowanie można było ubiegać się w ramach czterech priorytetów: edukacja osób starszych (jak informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dofinansowanie otrzymały 83 oferty); aktywność społeczna promująca integrację wewnątrz- i międzypokoleniową (96 oferty z dofinansowaniem), partycypacja społeczna osób starszych (63 oferty z dofinansowaniem) oraz usługi społeczne dla osób starszych (69 oferty z dofinansowaniem). Szczegółowe wyniki konkursu publikujemy w dziale „multimedia”.

Czytaj: Senior plus: Ruszył dodatkowy nabór ofert, do podziału 25,6 mln zł

Obecny program ASOS stanowi kontynuację Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012–2013. Jego realizacja ma przyczynić się do pełniejszego korzystania z potencjału społeczno-zawodowego osób starszych, aby mogły one pełnić różne role społeczne w życiu publicznym. Metodą na to ma być m.in. zwiększenie różnorodności i poprawa jakości oferty edukacyjnej dla osób starszych oraz zwiększenie dostępności, podniesienie jakości usług społecznych oraz wspieranie działań na rzecz samopomocy i samoorganizacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.