PARTNER PORTALU
  • BGK

Program "Senior-Wigor" nie daje efektów. Potrzebna całościowa polityka senioralna

  • PAP/AT    20 czerwca 2017 - 06:24
Program "Senior-Wigor" nie daje efektów. Potrzebna całościowa polityka senioralna
Państwo musi pilnie stworzyć całościową politykę senioralną (fot.pixabay)

Flagowy program "Senior-Wigor", który miał pomóc w tworzeniu nowych miejsc pobytu dla seniorów, nie działa zgodnie z założeniami. Dzienne domy pomocy dla starszych osób działają tylko w co dziesiątej gminie.
Dzienne domy pomocy dla starszych osób działają tylko w co dziesiątej gminie. Słabe wyniki rządowego programu "Senior-Wigor" to nie tylko kwestia niedopasowania go do potrzeb gmin. Państwo musi pilnie stworzyć całościową politykę senioralną - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

22 proc. Polaków to osoby powyżej 60 roku życia. Do 2050 r. będzie ich jeszcze więcej - seniorzy będą stanowić 40 proc. polskiego społeczeństwa. Już dziś jednak brakuje ośrodków zapewniających im wsparcie.

Raport NIK, do którego dotarł "DGP" stwierdza, że flagowy program "Senior-Wigor", który miał pomóc w tworzeniu nowych miejsc pobytu dla seniorów, nie działa zgodnie z założeniami. Domów pomocy jest znacznie mniej niż zakładano i mają one niewiele ponad 15 tys. miejsc.

Ponadto samorządy działają w tej dziedzinie opieszale i nie wykazują własnej inicjatywy. Ministerstwo Rodziny przyznaje, że program "Senior-Wigor" nie zadziałał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.