PARTNER PORTALU
  • BGK

Projekty sądowe Andrzeja Dudy. Biedoń: Wszystkie propozycje o SN i KRS powinny być konstytucyjne

  • GP    28 września 2017 - 09:05
Projekty sądowe Andrzeja Dudy. Biedoń: Wszystkie propozycje o SN i KRS powinny być konstytucyjne
Robert Biedroń na przystanku Woodstock. Prezydent Słupska nie bywał na imprezie muzycznej często, jak sam przyznał w wywiadzie internetowym. (fot.:youtube.com)

Robert Biedroń podzielił się oceną, że trzeba walczyć o niezależność sądów w Polsce. - Sądownictwo w Polsce ma wady - mówił prezydent Słupska w czwartek (28 września) - ale remedium na to na pewno nie są działacze partyjni PiS.
• Robert Biedroń sugeruje każdą propozycję legislacyjną sprawdzać pod kątem zgodności z Konstytucją.

• Samorządowiec obawia się, że działanie PiS wobec sądów ma charakter totalny.

 

Były poseł, a obecnie prezydent Słupska Robert Biedroń odniósł się w czwartek (28 września) do jednego z głównych tematów polityki ogólnopolskiej, którym są ustawy sądowe prezydenta. Przypomnijmy, że projekty autorstwa Andrzeja Dudy znalazły się w Sejmie w połowie tygodnia. Większość parlamentarna przygotowuje się do wdrożenia ich w prace posłów jak najszybciej.

Prezydent Biedroń nie jest zachwycony kształtem propozycji sądowych ani generalną atmosferą w jakiej ich procedowanie się zaczyna.

- W mojej ocenie nie jest ważne, czy projekty są Andrzeja Dudy czy PiS-u, czy nawet opozycji. Ważne jest, by było konstytucyjne, a zgłaszane obecnie są niekonstytucyjne - mówił Robert Biedroń w Radiu Zet.

Będący zawsze orędownikiem aktywności obywatelskiej samorządowiec nie wyklucza, że opinia publiczna powinna się dalej angażować w debatę, także protestem, jeśli to będzie konieczne.

 - Niezależność sądów jest w interesie wszystkich - dodał. Po czym zaakcentował, że nie patrzy na sądy w Polsce przez "różowe okulary". Chce zobaczyć ich reformę.  - Sądownictwo w Polsce ma wady - konkludował - ale remedium na to na pewno nie są działacze partyjni PiS.

Opozycja i lewica, z którą Biedroń jest związany ocenia, że wszelkie działania Prawa i Sprawiedliwości wobec organów sądowych są częścią skoku na państwo, który od dwóch lat ma miejsce nad Wisłą.

- Obawiam się, że mamy totalną władzę, która nie zawaha się użyć totalnej siły - podzielił się jeszcze w czwartek obawami Biedroń. Po czym sięgnął po historyczno-mityczną metaforę ze  starożytności. - Trzeba głośno gęgać, jak gęsi kapitolińskie, i ostrzegać Rzym przed najazdem barbarzyńców - konkludował cytowany prezydent.

Robert Biedroń jest politykiem, którego karierę na polskiej scenie ugruntowała działalność pozarządowa na rzecz mniejszości seksualnych. W latach 2001 do 2009 był prezesem Kampanii Przeciw Homofobii. W latach 2011 do 2014 był posłem na Sejm RP z ramienia Twojego Ruchu, wcześniej Ruchu Palikota. 8 grudnia 2014 r. w związku z wybraniem na funkcję prezydenta miasta Słupska odszedł z parlamentarnej polityki.

Jest także publicystą i autorem publikacji o charakterze prospołecznym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.