PARTNER PORTALU
  • BGK

Prokuratura zajmie się sprawą mobbingu w urzędzie miejskim Augustowa

  • PAP/MIW    3 listopada 2017 - 23:21
Prokuratura zajmie się sprawą mobbingu w urzędzie miejskim Augustowa
Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik zaprzeczył, jakoby miał się dopuszczać mobbingu. (fot. PTWP)

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach (Podlaskie) zajmie się sprawą burmistrza Augustowa, który według jednej z urzędniczek miał się dopuszczać mobbbingu. Wcześniej z prowadzenia tego postępowania wyłączyła się prokuratura augustowska.
Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz, zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrza trafiło najpierw do Prokuratury Rejonowej w Augustowie. Zawiadomienie złożył pełnomocnik jednej z pracownic augustowskiego magistratu.

Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik zaprzeczył, jakoby miał się dopuszczać mobbingu.

Pod koniec października Prokuratura Rejonowa w Augustowie wyłączyła się ze sprawy. Jak poinformował Tomkiewicz, Prokuratura Okręgowa w Suwałkach podjęła w piątek (3.11) decyzję o przekazaniu postępowania Prokuraturze Rejonowej w Suwałkach.

Wcześniej do prokuratury augustowskiej wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrza Augustowa wobec pracownicy urzędu miasta. Według kobiety, burmistrz miał ją uporczywie nękać i upokarzać. Jak poinformował Tomkiewicz, w zawiadomieniu jest także "motyw o zabarwieniu erotycznym". Prokuratura nie zdradza szczegółów w tej sprawie.

Tomkiewicz poinformował, że burmistrz także złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, ale nie określił osoby, która miała się go dopuścić.

- Chodzi o nielegalne nagrywanie - powiedział Tomkiewicz. Tą sprawą również zajmie się prokuratura w Suwałkach.

W związku z doniesieniem do prokuratury, radni klubu "Nasze Miasto" chcą rezygnacji Walulika z funkcji burmistrza. Walulik należał wcześniej do tego klubu, ale niedawno zrezygnował z członkostwa. Nie zamierza jednak rezygnować z mandatu burmistrza.

Walulik w ostatnich wyborach samorządowych startował na burmistrza z komitetu wyborczego "Nasze Miasto". Wygrał wybory z kandydatem PO, uzyskując w drugiej turze 70,4 proc. głosów. Radni jego komitetu stworzyli w radzie miejskiej koalicję z radnymi PiS

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • oklasky, 2017-11-04 13:43:01

    Czy was powaliło? Jaką koalicję. Nasze miasto jako ewenement rządzi samodzielnie, bez jakiegoś pisu. W Augustowie nie ma żadnych koalicji. Żadnych!