PARTNER PORTALU
  • BGK

Pruszcz Gdański: Samorządowa spółka chce pozwać radnego za wpis na Facebooku

  • MN    11 sierpnia 2017 - 15:05
Pruszcz Gdański: Samorządowa spółka chce pozwać radnego za wpis na Facebooku
Radny Karol Kardasiński nie zamierza przepraszać za publikację protokołu. (fot. facebook.com/KarolKardasinski)

Gminna spółka chce pozwać do sądu radnego ze swojej gminy za to, że udostępnił na Facebooku protokół z kontroli, którą komisja rewizyjna przeprowadziła w spółce.
• Gminna spółka twierdzi, że protokół zawiera nieprawdziwe informacje.

• Spółka domaga się przeprosin, ale radny nie chce się na to zgodzić.

• Sprawa ma trafić do sądu i spółka będzie wnioskować od radnego o 5 tys. zł na cel społeczny.

 

Spółka wodociągowo-kanalizacyjna Eksploatator z Pruszcza Gdańskiego chce pozwać radnego tej gminy, Karola Kardasińskiego, za wpis na Facebooku – informuje Radio Gdańsk. Radny opublikował w serwisie społecznościowym protokół z kontroli komisji rewizyjnej, jaką przeprowadzono w Eksploatatorze.

- 4,5 mln złotych zadłużenia, dymisja całej rady nadzorczej, podwyżka pensji członków zarządu, raporty rady nadzorczej dające do myślenia. Tak wygląda sytuacja w gminnej spółce Eksploatator, która właśnie za nasze pieniądze próbuje zamknąć mi usta - napisał radny Kardasiński.

- Ten protokół zawiera szereg nieprawdziwych zarzutów w naszym kierunku – skomentował w Radiu Gdańsk prezes spółki Marek Palusiński.

- Jeśli doszło do wystąpienia z pozwem, to z pewnością wcześniej była prośba o sprostowanie pewnych sformułowań. Radnym powinno zależeć, żeby informacje były rzetelne i prawdziwe - dodała Magdalena Kołodziejczak, wójt gminy Pruszcz Gdański.

Rozgłośnia informuje, że spółka przesłała do radnego przedsądowe wezwanie do przeprosin, ale ten przepraszać nie zamierza. Tłumaczy, że dokument był już dostępny na stronach urzędu gminy zanim on go opublikował na Facebooku. Odparł także zarzut, jakoby dokument miał być przeprowadzony niechlujnie i w sposób oczerniający spółkę.

Ponieważ radny nie chce przeprosić, sprawa może trafić do sądu. Eksploatator ma się domagać przeprosin i wpłaty 5 tys. zł na cel społeczny. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.