PARTNER PORTALU
  • BGK

Przedterminowe wybory do rady gminy Dobrcz. Premier wyznaczyła termin

  • MIW    30 maja 2017 - 19:28
Przedterminowe wybory do rady gminy Dobrcz. Premier wyznaczyła termin
Przedterminowe wybory do rady gminy Dobrcz odbędą się w 23 lipca. (fot. mat. MSWIA)

W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie przedterminowych wyborów do rady gminy Dobrcz w województwie kujawsko-pomorskim. Odbędą się w niedzielę, 23 lipca. Mieszkańcy gminy wybiorą 15 radnych.
Przypomnijmy, że w gminie Dobrcz 23 kwietnia odbyło się referendum w sprawie odwołania rady gminy oraz jej wójta, Krzysztofa Szali. Wyniki były dość osobliwe, bo o ile wójt zdołał zachować swoje stanowisko (większość głosujących była za jego odwołaniem, ale nie było ich na tyle wielu, by spełnić formalne wymogi pozwalające osiągnąć ten cel – zabrakło ok. 150 głosów), to rada gminy została odwołana.

Jak wynika z rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów, na zgłaszanie list kandydatów na radnych będzie teraz czas do 29 czerwca, zaś do 10 lipca należy podać do publicznej wiadomości obwieszczenie gminnej komisji wyborczej o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych, zawierające numery list, skróty nazw komitetów, dane o kandydatach umieszczone w zgłoszeniach list wraz z ewentualnymi oznaczeniami kandydatów oraz treść oświadczeń lustracyjnych stwierdzających fakt pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z nimi.

Również do 10 lipca musi nastąpić powołanie obwodowych komisji wyborczych, sporządzenie spisu wyborców oraz zgłoszenie przez wyborców niepełnosprawnych zamiaru głosowania korespondencyjnego, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a.

Kampania wyborcza trwać będzie do godz. 24 dnia 21 lipca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • w.potega@neostrada.pl, 2017-05-31 11:07:11

    To może być pożyteczny precedens.