PARTNER PORTALU
  • BGK

Przedterminowe wybory w Lubrańcu: Mieszkańcy wybiorą burmistrza 4 grudnia

  • AW    21 października 2016 - 12:45
Przedterminowe wybory w Lubrańcu: Mieszkańcy wybiorą burmistrza 4 grudnia
Rada Ministrów ustaliła datę przedterminowych wyborów w gminie na 4 grudnia (fot.arch.)

• Do 24 października Komisarz Wyborczy we Włocławku czeka na zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego i zamiarze zgłaszania kandydatów na burmistrza Lubrańca.
• Z powodu śmierci dotychczasowego włodarza Krzysztofa Wrzesińskiego, konieczne stało się rozpisanie wyborów przedterminowych w gminie.
• Nowego burmistrza mieszkańcy Lubrańca wybiorą 4 grudnia.
Krzysztof Wrzesiński zmarł niespodziewanie we wrześniu. Obecnie obowiązki burmistrza Lubrańca pełni były radny i dyrektor w Powiatowym Zarządzie Dróg w Aleksandrowie Kujawskim Jacek Kowalewski.

10 października Rada Ministrów ustaliła datę przedterminowych wyborów w gminie na 4 grudnia oraz inne ważne terminy związane z tym wydarzeniem.

I tak 24 października mija termin zawiadomienia Komisarza Wyborczego o utworzeniu komitetów wyborczych. Komitety zaś będą mieć czas do 10 listopada na zarejestrowanie swoich kandydatów na burmistrza.

W wyborach samorządowych w 2014 r. swoich kandydatów na burmistrza wystawiało pięć komitetów. Reprezentujący KWW "Wspólnota Samorządowa" Krzysztof Wrzesiński wygrał w II turze z kandydatem KWW „Gospodarność i Rozwój” Adamem Aleksińskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.