PARTNER PORTALU
  • BGK

Przedterminowe wybory wójta gminy Rutka Tartak. Znamy termin

  • AW/PAP    6 września 2017 - 11:17
Przedterminowe wybory wójta gminy Rutka Tartak. Znamy termin
(fot.www.premier.gov.pl)

8 października odbędą się przedterminowe wybory wójta gminy Rutka Tartak (Podlaskie), po tym jak w lipcu z tej funkcji zrezygnował Jan Racis.
Jak poinformowano w suwalskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego, 7 września w czwartek upływa termin zgłaszania komitetów wyborczych, które wystawią swoich kandydatów na wójta. Do 21 września należy zgłosić osoby ubiegające się o urząd wójta.

Jan Racis był jednym z najdłużej pełniących tę funkcję w Polsce. 64-latek zrezygnował ze stanowiska ze względu na chorobę, która od października ubiegłego roku uniemożliwia mu kierowanie gminą.

Jan Racis był wójtem Rutki Tartak od 1990 roku. Na pierwsze trzy kadencje wybierali go radni. W pierwszych wyborach bezpośrednich - w 2002 r. - miał dwóch kontrkandydatów, ale wygrał je w pierwszej turze. W kolejnych wyborach trzykrotnie startował jako jedyny kandydat. W 2014 roku poparło go 85 proc. wyborców. 

To kolejne przedterminowe wybory włodarza przeprowadzane w gminach w tym roku. W ubiegłą niedziele nowego burmistrza wybrali mieszkańcy Nowogrodu.

Właściwie nie ma tygodnia, by mieszkańcy którejś z gmin nie szli do urn. KBW podliczając referenda i wybory uzupełniające czy przedterminowe w samorządach podało, że do lipca było ich już ponad 1000.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.