PARTNER PORTALU
  • BGK

Przewrócił się, czy pobił go wójt? Rozstrzygnie sąd

  • pt    6 lipca 2017 - 10:53
Przewrócił się, czy pobił go wójt? Rozstrzygnie sąd
27 czerwca do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu wysłany został akt oskarżenia przeciwko wójtowi. (fot.fotolia)

Wójt gminy Wiązownica może stracić swoją posadę. Według Prokuratury Rejonowej w Tarnobrzegu wójt miał pobić 26-letniego mężczyznę, który filmował go podczas koszenia traktorem gminnych terenów. Akt oskarżenia przeciwko wójtowi został skierowany do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu.
27 czerwca do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu wysłany został akt oskarżenia przeciwko wójtowi.

- Zostały mu przedstawione dwa zarzuty. Jeden dotyczy zniszczenia mienia, a dokładnie telefonu komórkowego. Drugi uszkodzenia ciała - mówi prokurator Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu Gazecie Wyborczej.

Wójt gminy Wiązownica miał pobić 26-letniego mężczyznę z końcem października na jednym z pól gminnych. Wójt kosił trawę na nieużytkowanym od wielu lat terenie gminy, na który próbowano pozyskać dzierżawcę.

Mężczyzna zaczął nagrywać wójta.

Zdaniem młodego mężczyzny wójt wyskoczył z ciągnika, powalił go na ziemię i pobił. Poszkodowany miał rozbity nos. Wójt miał zabrać mu telefon i zniszczyć.

Sprawę nieco inaczej widzi wójt, który nie przyznaje się do pobicia. Twierdzi, że 26-latek, który go filmował sam się przewrócił.

Sprawę wyjaśni sąd. Na jesieni powinno dojść do rozprawy. Jeśli wójt zostanie skazany prawdopodobnie straci stanowisko. Za zniszczenie mienia i uszkodzenie ciała grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności – pisze "Gazeta Wyborcza".

To nie pierwszy akt oskarżenia przeciwko wójtowi gminy Wiązownica. On i trzech pracowników gminy jest oskarżonych o nieprawidłowości finansowe. Sprawę tę rozpatruje Sąd Okręgowy w Przemyślu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.