PARTNER PORTALU
  • BGK

PSL nie odpuści sejmików. Będą osobne listy

  • aw/PAP    28 grudnia 2017 - 09:52
PSL nie odpuści sejmików. Będą osobne listy
"PSL musi się przeprosić z wyborcami"- powiedział rzecznik PSL Jakub Stefaniak (fot.; Twitter / @KosiniakKamysz)

Nie ma oficjalnej decyzji, ale wszystko na to wskazuje, że PSL wystawi oddzielne listy do sejmików - powiedział rzecznik PSL Jakub Stefaniak, odnosząc się do wyborów samorządowych.
Stefaniak był pytany w Polskim Radiu 24, czy PSL planuje przed wyborami samorządowymi wejść do koalicji z PO i Nowoczesną. "Nie ma mowy o żadnej koalicji" - odpowiedział Stefaniak.

Dopytywany, czy PSL samo wystartuje w wyborach do sejmików, odpowiedział: "jeśli chodzi o sejmiki, to na pewno". "Decyzji oficjalnej nie ma, ale wszystko na to wskazuje, że tak może być, że jeśli chodzi sejmiki, to będą listy oddzielne" - dodał rzecznik.

Stefaniak również był pytany o sondaże. "Najważniejszym sondażem są wybory. Nierozpieszczane było PSL przez sondaże. Oczywiście przyjmujemy to z pokorą" - odpowiedział. Zwrócił uwagę, że w zależności od pracowni sondażowej, PSL w ostatnich miesiącach otrzymuje wyniki między 4 a 6 proc.

"Czasy się zmieniają i PSL pewnie też musi trochę +odterminować+ błędy, uderzyć się w pierś, przeprosić się z wyborcami - i tak robimy" - dodał rzecznik. Jego zdaniem, rolnicy zostali "w perfidny sposób" oczarowali podczas ostatnich wyborów. "Dzisiaj powoli budzą się z tego oczarowania, chociażby w kwestii emerytury rolniczej" - ocenił.

Przypomnijmy, że w wyborach do sejmików w 2014 r. PSL zdobyło ponad 23 proc. głosów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • kasiaa, 2017-12-31 10:53:47

    Do wyborca1: gdyby bylo służenie w sejmikach i radach za zwrot kosztów podróży wtedy zrobił by sie porządek. W malych gminach w 90 % rządzi mafia samorzadowa, która upublicznia sie tylko przy wyborach.
  • wyborca1, 2017-12-30 18:43:30

    W ogóle nie widzę tego odterminowania... w małych miasteczkach i na wsiach siedzą po kilkadziesiąt lat jedni i ci sami prezesi kół, szefowie struktur.... zero młodości, jeden Kosiniak-Kamysz niczego nie załatwia... potrzeba odmłodzenia i otwarcia na młodych... ruszcie w teren zacznijcie rozmawiać z ...potencjalnym elektoratem, usuńcie wieloletnich szefów struktur, zastąpcie kimś nowym, świeżym, otwartym na zmiany. Niestety samo poparecie od emerytów Wam nie wystarczy. Podpisano: rozczarowany (jeszcze) wasz wyborca  rozwiń