PARTNER PORTALU
  • BGK

PSL w wyborach do sejmików pójdzie pod własnym szyldem. W gminach możliwe koalicje

  • PAP/MIW    19 października 2017 - 15:21
PSL w wyborach do sejmików pójdzie pod własnym szyldem. W gminach możliwe koalicje
prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. (fot. www.psl.pl)

W wyborach do sejmików województw PSL pójdzie pod własnym szyldem; możliwi są wspólni kandydaci na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów - zapowiedział w czwartek (19.10) prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
- Przygotowujemy się do wyborów samorządowych jako PSL. Do sejmików wojewódzkich idziemy pod szyldem zielonej koniczynki. Możliwe są natomiast koalicje i współpraca w wyłanianiu kandydatów na prezydentów miast, wójtów, burmistrzów. Wiem, że tak będzie m.in. w Zgierzu, gdzie podjęto inicjatywę, żeby łączyć od prawa do lewa różne środowiska - powiedział Kosiniak-Kamysz podczas czwartkowej konferencji prasowej w Zgierzu (Łódzkie).

Jak dodał, niezależnie od tego, jaka będzie ordynacja wyborcza, PSL będzie szukało wspólnych dobrych gospodarzy samorządów.

- Wybory na prezydentów miast, burmistrzów, czy wójtów są mniej polityczne. To ma być wybór dobrego gospodarza, najlepszego z możliwych. Inny charakter mają wybory do sejmików, bo są to wybory o większym znaczeniu politycznym i w nich chcemy zachować swoją podmiotowość - tłumaczył Kosiniak-Kamysz.

Przyznał, że liczy na dobry wynik w woj. łódzkim, który pozwoli zrealizować program ugrupowania m.in. w zakresie polityki zdrowotnej, senioralnej i edukacyjnej. Wskazał, że wierzy w prezesa PSL w Łódzkiem Dariusza Klimczaka, bo to jeden z najmłodszych szefów wojewódzkich stronnictwa i spośród większości partii.

- My tej zmiany pokoleniowej już dokonaliśmy, ale nie mogą jej dokonać inne partie - zaznaczył.

Lider PSL gościł w Zgierzu z okazji inauguracji Programu Polityki Senioralnej w tym powiecie. Jak tłumaczył starosta zgierski Bogdan Jarota polega on na działaniach dotyczących aktywizacji i rozwoju osób 60+ w sferze społeczno-kulturalnej, edukacyjnej, zawodowej oraz zdrowotnej, a także wspieraniu inwestycji, w tym m.in. budowy powstającego na terenie powiatu hospicjum.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.