Puck: Obchody rocznicy Zaślubin Polski z Morzem

Z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy na rynku w Pucku (Pomorskie) rozpoczęły się w środę (10 lutego) obchody 96. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem.
Puck: Obchody rocznicy Zaślubin Polski z Morzem
Przegląd pododdziału Marynarki Wojennej przez Prezydenta RP (fot.twitter.com)

Z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy na rynku w Pucku obchodzono 96. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem. Prezydent dokonał przeglądu pododdziału marynarki wojennej, następnie w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła odbyła się msza w intencji ojczyzny i ludzi morza. Po nabożeństwie jego uczestnicy przeszli do portu rybackiego, gdzie prezydent Duda wygłosił przemówienie i wręczył odznaczenia.

fot.twitter
fot.twitter

 

- Puck był oknem na świat. Dzięki wydarzeniom sprzed 96 lat, dzięki sile ducha,żyjemy w Polsce z rozwiniętymi miastami nadmorskimi- powiedział prezydent Duda.

- Musimy odbudować polski przemysł stoczniowy i zadbać o jego rozwój - dodał.

Na wodach Zatoki Puckiej został złożony symboliczny wieniec.

fot./twitter.com/prezydentpl
fot./twitter.com/prezydentpl

10 lutego 1920 r. generał Józef Haller, dowódca Frontu Pomorskiego, wrzucił do morza platynowy pierścień - symbol odzyskania przez Polskę dostępu do Bałtyku.

To nie koniec ważnych wydarzeń podczas wizyty prezydenta na Pomorzu. Po południu Andrzej Duda weźmie udział w obchodach 90. rocznicy nadania Gdyni praw miejskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

W porzadku. Przy takiej działalności przynajmniej nie łamie konstytucji-

wdzivny, 2016-02-23 19:06:49 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE