PARTNER PORTALU
  • BGK

Rada Dialogu Społecznego. Prezydent powołał nowych przedstawicieli rządu

  • PAP/KDS    7 lutego 2018 - 15:53
Rada Dialogu Społecznego. Prezydent powołał nowych przedstawicieli rządu
Posiedzenie RDS w nowym składzie odbędzie się 16 lutego. (fot. prezydent.gov.pl)

Minister zdrowia Łukasz Szumowski, szef resortu spraw wewnętrznych Joachim Brudziński, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister finansów Teresa Czerwińska i wiceminister finansów Wiesław Janczyk. To nowi przedstawiciele rządu w Radzie Dialogu Społecznego. Posiedzenie RDS w nowym składzie odbędzie się 16 lutego.
  • Andrzej Duda przypomniał podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim, że nominacje do RDS mają związek z rekonstrukcją rządu.
  • Liczę, że Rada będzie pracowała teraz w tym zmienionym składzie, jeszcze sprawniej niż do tej pory - powiedział podczas uroczystości. 
  • Powołanie w środę otrzymali: minister zdrowia Łukasz Szumowski, szef resortu spraw wewnętrznych Joachim Brudziński, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister finansów Teresa Czerwińska i wiceminister finansów Wiesław Janczyk. 

Prezydent wyraził zadowolenie z dotychczasowych prac Rady. - Rada, która pracuje zaledwie od dwóch lat, w tym roku rozpoczyna się trzeci rok pracy, jak do tej pory jest sukcesem - powiedział Andrzej Duda. Dodał, że zajęła się wieloma sprawami ważnymi dla polskiego państwa, a związanymi z pobudzeniem rozwoju gospodarczego i zwiększeniem zamożności polskiego społeczeństwa.

- Liczę, że Rada będzie pracowała teraz w tym zmienionym składzie, jeszcze sprawniej niż do tej pory. Wierzę w to, że państwo ministrowie szybko osiągną pewien stopień (...) wprawy w pracy w Radzie - dodał prezydent.

Przypomniał również, że pod koniec stycznia skierował do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o RDS. Projekt zakłada zwiększenie kompetencji RDS, która będzie mogła opiniować nie tylko ustawy, ale także rządowe strategie i programy.

Premier Mateusz Morawiecki mówił z kolei, że przedsiębiorcy, pracownicy, administracja publiczna są równie ważni w prowadzeniu "dobrego dialogu", a dzięki niemu można starać się wypracować rozwiązania służące całemu społeczeństwu. Zaznaczył, że Rada Dialogu Społecznego stanowi symboliczny, dobry amalgamat, poprzez który staramy się docierać do społeczeństwa, tworzyć nowe, dobre ustawy.

- Nasz rząd wdrożył wiele rozwiązań społecznych. (...) Bardzo cieszymy się, że projekty takie, jak pomoc dla rodzin, rodzin wielodzietnych szczególnie, ale też pomoc prorodzinna, proludnościowa, jest czymś fundamentalnie ważnym, co trafia do szczególnie potrzebujących - powiedział premier.

Podkreślił, że zostało wdrożonych wiele projektów społecznych. - Teraz chcielibyśmy dalej robić wiele projektów społecznych i robimy je: wolne niedziele są przecież realizacją postulatu "Solidarności", ale też naszego postulatu - obozu Prawa i Sprawiedliwości - mówił Morawiecki.

Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego i minister pracy Elżbieta Rafalska nowym członkom Rady życzyła "anielskiej cierpliwości". Minister poinformowała także, że najbliższe posiedzenie Rady Dialogu Społecznego odbędzie się 16 lutego.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.