PARTNER PORTALU
 • BGK

Rada Krajowa Nowoczesnej o celach partii i wyborach samorządowych

 • aw/PAP    18 marca 2018 - 13:50
Rada Krajowa Nowoczesnej o celach partii i wyborach samorządowych
Szefowa Nowoczesnej podkreśliła, że posiedzenie Rady Krajowej ma być też podsumowaniem jej pierwszych 100 dni na stanowisku przewodniczącej partii (fot.twitter)

W Warszawie po godz. 13 rozpoczęło się posiedzenie Rady Krajowej Nowoczesnej poświęcone celom i wartościom Nowoczesnej, a także wyborom samorządowym. Rada ma być także podsumowaniem pierwszych 100 dni Katarzyny Lubnauer na stanowisku przewodniczącej partii.
Podczas pierwszej, otwartej części spotkania, swoje przemówienia wygłoszą: przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, b. lider partii Ryszard Petru, szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz, sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapaka i rzeczniczki partii Paulina Hennig-Kloska.

"To będzie ważna Rada Krajowa, bo to ważny moment z punktu widzenia Polski. Z jednej strony na rządach PiS zaczynają pojawiać się rysy, można powiedzieć, że PiS-owi kończy się gwarancja. Z drugiej strony, jest to moment, w którym zaczyna się bój o samorządy i maraton wyborczy" - mówiła Lubnauer.

Szefowa Nowoczesnej podkreśliła, że posiedzenie Rady Krajowej ma być też podsumowaniem jej pierwszych 100 dni na stanowisku przewodniczącej partii.

Druga, zamknięta część posiedzenia ma być czasem na wewnętrzną debatę o Nowoczesnej. Rada Krajowa będzie rozmawiać również nt. kandydatów Nowoczesnej na prezydentów miast w wyborach samorządowych, przyjmie też uchwałę zatwierdzającą koalicję, którą Nowoczesna zawarła w minionym tygodniu z Platformą Obywatelską. Liderzy PO i Nowoczesnej: Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer podpisali w minioną środę list intencyjny ws. koalicyjnego startu w wyborach do sejmików województw. Dokument zakłada, że kandydaci Nowoczesnej zajmą pierwsze miejsca na listach wyborczych do sejmików województw w 20 na 85 okręgów; drugie miejsca partia ta wskaże w 27 okręgach; trzecie w 38.

Rada Krajowa ma przyjąć także szereg innych uchwał, m.in. ws.: "wsparcia niezawisłości sędziowskiej", "konieczności reformy Instytutu Pamięci Narodowej", podjęcia działań na rzecz referendum ws. wolności handlu i pracy w niedzielę, czy ustawy o związkach partnerskich. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Aramis, 2018-03-19 15:00:34

  Do BOLO: Tak to prawda popieram Lubnauer szefem opozycji
 • BOLO, 2018-03-19 11:05:28

  Według mnie Lubnauer powinna zostać szefem polskiej opozycji, znaczy PSL-u, Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej itd itd. Inteligencja przerasta lata świetlne Schetyne i tego z chudego i dużego z PSL-u ! Lubnauer, to lokomotywa nadchodzących wyborów i druzgodzącego pokonania dzisiejszej ekipy rządzą...cej i Jarosława Kaczyńskiego !  rozwiń
 • Monika, 2018-03-18 22:12:01

  Niech się lepiej zajmie homofobią Piróga outującego tych którzy sobie tego nie życzą. pudelek.pl/artykul/126729/pirog_atakuje_krzysztofa_bosaka_pozdrow_swojego_chlopaka_za_to_jeszcze_nie_trafisz_do_wiezienia/