PARTNER PORTALU
  • BGK

Rada Warszawy przyjęła program refundacji in vitro

  • PAP/JS    8 czerwca 2017 - 16:01
Rada Warszawy przyjęła program refundacji in vitro
Rocznie program ma kosztować ok. 10 mln zł; miasto szacuje, że będzie mogło skorzystać z niego ok. 2,5 tys. par, zarówno małżeństw, jak i pozostających w związkach nieformalnych. (fot. Joshua Rappeneker/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

Rada Warszawy przyjęła program refundacji in vitro na lata 2017-2019. Program przeznaczony jest dla warszawianek w wieku 25-40 lat; dofinansowanie ma obejmować trzy próby zapłodnienia in vitro. Zakłada się dofinansowanie do 80 proc. kosztów, nie więcej jednak niż 5 tys. złotych. Przeciw programowi był PiS.
Za uchwałą ws. programu refundacji in vitro było 35 radnych, przeciw 23.

Rocznie program ma kosztować ok. 10 mln zł; miasto szacuje, że będzie mogło skorzystać z niego ok. 2,5 tys. par, zarówno małżeństw, jak i pozostających w związkach nieformalnych.

Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja radnych; przeciw programowi byli radni PiS, którzy m.in. przekonywali, że in vitro nie jest metodą leczenia niepłodności, a prowadzi tylko do zapłodnienia.

Przewodnicząca stołecznej Rady Ewa Malinowska-Grupińska zwracała m.in. uwagę, że decyzją resortu zdrowia w połowie zeszłego roku zakończony został - wprowadzony jeszcze w 2013 r. przez rząd Donalda Tuska - ogólnopolski program refundacji in vitro, dzięki któremu urodziło się ponad 5 tys. dzieci. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.