PARTNER PORTALU
  • BGK

Rada Warszawy skarży do sądu decyzję wojewody ws. referendum

  • PAP/JS    14 marca 2017 - 20:25
Rada Warszawy skarży do sądu decyzję wojewody ws. referendum
Referendum w Warszawie było planowane na 26 marca (Fot. YouTube)

Rada Warszawy, głosami PO, zdecydowała, że zaskarży do sądu administracyjnego decyzję wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery o unieważnieniu uchwały rady dot. referendum ws. zmian granic Warszawy.
• Radni przyjęli też stanowisko krytykujące decyzję wojewody.

• Za zaskarżeniem decyzji wojewody głosowało 33 radnych, 16 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Tak samo wyglądał efekt głosowania ws. stanowiska rady miasta.

Pierwotnie jedynym punktem obrad nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek PO, miała być informacja prezydent stolicy ws. unieważnienia uchwały dot. referendum. Ale radni PO - Ewa Malinowska-Grupińska (przewodnicząca rady) i Jarosław Szostakowski (szef klubu PO) wnieśli o rozszerzenie porządku obrad o uchwałę ws. wniesienia do sądu administracyjnego skargi na decyzję wojewody mazowieckiego oraz o stanowisko krytykujące postanowienie wojewody.

Radni PO podkreślali, że referendum jest potrzebne i odbędzie się.

Radny PiS Dariusz Figura powiedział, że "mamy do czynienia z dość kuriozalną sytuacja, a radni PO chcą wywołać awanturę polityczną". Dodał, że radni PO "chcą walczyć z własnymi koszmarami" dotyczącymi tego, że PiS szybko przyjmie ustawę dot. metropolii warszawskiej. "Ten projekt zostanie zmieniony i zostanie poddany konsultacjom społecznym" - zapewnił Figura.

Oskar Hejka (PiS) przekonywał, że jego partia nie jest przeciwko referendum. "PiS chce referendum po rzetelnej akcji informacyjnej" - podkreślił.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.