PARTNER PORTALU
  • BGK

Radecznica: Wójt oskarżony o składanie niemoralnych propozycji straci stanowisko

  • MN    10 lutego 2017 - 14:09
Radecznica: Wójt oskarżony o składanie niemoralnych propozycji straci stanowisko
Edwardowi P. wciąż przysługuje odwołanie do Naczelnego Sądu Administracyjnego. (fot. Fotolia)

• Sąd w Zamościu skazał wójta Radecznicy Edwarda P. (woj. lubelskie) na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

• Wyrok dotyczy składania niemoralnych propozycji za pracę w czasach, gdy Edward P. pracował w szpitalu psychiatrycznym.
Edward P. zanim został wójtem Radecznicy, był dyrektorem szpitala psychiatrycznego. Właśnie tam miał oferować pracę kobietom w zamian za seks – informuje „Fakt”. Jako pierwsza pokrzywdzona zgłosiła się 23-letnia pielęgniarka i stażystka, a gdy sprawa została nagłośniona, zaczęły się zgłaszać kolejne ofiary.

Gazeta informuje, że Edwarda P. ciągnie się od 10 lat. Najpierw został skazany i stracił stanowisko dyrektora, potem odwołał się od wyroku. Sprawa wróciła do ponownego rozpatrzenia i jesienią 2016 roku ponownie został skazany, a kilka dni temu Sąd Okręgowy utrzymał orzeczenie w mocy.

W międzyczasie Edward P. zrobił karierę w samorządzie, najpierw zostając specjalistą od pozyskiwania funduszy, a później wygrywając wybory na wójta. Teraz jednak, kiedy wyrok się uprawomocni, straci stanowisko – oprócz 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, sąd zakazał mu zajmowania stanowisk kierowniczych.

Czytaj też: Wójt zapowiada, że nie przyłoży ręki do reformy edukacji

Edwardowi P. wciąż przysługuje odwołanie do Naczelnego Sądu Administracyjnego. 

Edward P. startował w wyborach samorządowych w 2014 z listy KWW "Służyć Ludziom". W drugiej turze otrzymał 60 proc. głosów. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.