PARTNER PORTALU
  • BGK

Radna Marta Kubiak zostanie posłanką

  • MIW    23 maja 2017 - 16:57
Radna Marta Kubiak zostanie posłanką
Marta Kubiak, dotychczasowa radna powiatu pilskiego. (fot. parlamentarny.pl)

W Monitorze Polskim ukazało się wczoraj (22.05) postanowienie marszałka Sejmu RP w sprawie obsadzenia wygasłego mandatu poselskiego po Krzysztofie Łapińskim. Jego miejsce w sejmowych ławach zajmie Marta Kubiak, dotychczasowa radna powiatu pilskiego.
Awans dotychczasowej radnej to efekt… ruchów kadrowych w Kancelarii Prezydenta RP. Wszystko zaczęło się od dymisji Marka Magierowskiego, rzecznika prezydenta, który z początkiem maja złożył dymisję. Na jego miejsce powołany został Krzysztof Łapiński, poseł z okręgu pilskiego, a wcześniej m.in. radny Warszawy.

To zaś oznaczało, że na miejsce Łapińskiego do Sejmu wejdzie ta osoba z listy wyborczej PiS, która w wyborach parlamentarnych w 2015 r. zdobyła najwięcej – po nim – głosów. Tą osobą jest właśnie 32-letnia Marta Kubiak, która w wyborach zdobyła 4816 głosów.

Z wykształcenie jest ona politologiem, ukończyła również studia podyplomowe z zakresu służby zagranicznej. W przeszłości była asystentką posła Maksa Kraczkowskiego i europosła Ryszarda Czarneckiego. Aktualnie jest radną powiatu pilskiego, a także kierownikiem Biura Powiatowego Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.