PARTNER PORTALU
 • BGK

Radni i prezydenci obowiązkowo na Błękitny Marsz

 • pt    5 maja 2016 - 21:29
Radni i prezydenci obowiązkowo na Błękitny Marsz

Platforma zobowiązuje samorządowców do stawienia się w sobotę w Warszawie (fot.facebook.pl)

Każda osoba funkcyjna decyzją władz partii (poseł, senator, radny, prezydent, pracownik biura) ma obowiązek jechać lub zapewnić osobę, która ją zastąpi – takiej treści SMS-a według informacji "Rzeczpospolitej" rozsyłają władze Platformy do swoich członków przed Błękitnym Marszem.
Protest odbędzie się 7 maja w Warszawie pod hasłem "Jesteśmy i będziemy w Europie". Wezmą w nim udział wszystkie ugrupowania opozycyjne, które nie zgadzają się z polityką obozu władzy.

Organizatorem protestu jest Komitet Obrony Demokracji, a udział w nim zapowiedziała Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Polskie Stronnictwo Ludowe, stowarzyszenie samorządowców, aktywistów i działaczy społecznych o poglądach lewicowych i proeuropejskich. Udziału w marszu odmówił tylko ruch Kukiz’15.

Marsz odbywać się będzie "w obronie miejsca Polski w Europie. W proteście przeciw łamaniu konstytucji i standardów demokratycznego państwa”.

"Rzeczpospolita" dotarła do wiadomości rozsyłanej w piątek do działaczy Platformy Obywatelskiej: "Szanowni Państwo, członkowie i sympatycy PO, kompletujemy listę osób na ogólnopolski Marsz przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie w dniu 7 maja".

Dalej czytamy: "Każda osoba funkcyjna decyzją władz partii (poseł, senator, radny, burmistrz, wójt, prezydent, pracownik biura) ma obowiązek jechać lub zapewnić osobę, która ją zastąpi. Koszt przejazdu pokrywa Platforma.”

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (14)

 • alejajca, 2016-05-30 15:45:00

  HE,he,he...30.05,16r.
 • ada, 2016-05-10 20:12:36

  Do bbb: to pokazuje ile pseudo urzędników partyjnych powołało PO
 • bbb, 2016-05-09 09:07:02

  To chyba nic dziwnego....żadna afera..wszystkie partie tak działają. Członkostwo w partii do czegoś zobowiązuje. A jak głosują partie w sejmie..tak samo..jest nakaz i głosują. Dotyczy to wszystkich ugrupowań.