PARTNER PORTALU
  • BGK

Radni zdecydowali o obniżeniu pensji burmistrz Wołomina

  • TK    8 marca 2018 - 09:43
Radni zdecydowali o obniżeniu pensji burmistrz Wołomina
Elżbieta Radwan jest burmistrzem Wołomina od 2014 r. (Fot. facebook/Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina)

Pensja Elżbiety Radwan, burmistrz Wołomina, będzie niższa o ponad 3 tys. zł - taką decyzję podjęli radni miasta na sesji, która zakończyła się późną nocą 7 marca. Uposażenie burmistrz spadło z 12 540 zł brutto do 9 490 zł brutto.
Podczas sesji radni Wołomina zdecydowali obniżeniu uposażenia burmistrz Elżbiety Radwan. Od teraz zarabia 9 490 zł brutto. Przez trzy ostatnie lata, Elżbieta Radwan zarabiała najwyższą możliwą stawkę, czyli 12 540 zł.

Zdaniem wnioskodawców uchwały obecnie burmistrz na taką pensję nie zasługuje. Inicjatorzy „ostrego cięcia” zarzucają jej niegospodarność. Wskazują przy tym w uzasadnieniu na odszkodowania, które gmina musi wypłacać na podstawie prawomocnych wyroków sądów byłym pracownikom jednostek gminy za naruszenie ich praw przy zwolnieniach z pracy. Jest też mowa o śledztwie prokuratury ws. projektu „Szerokopasmowy Internet dla sołectw”, w którym wypłacono pieniądze firmie, pomimo że internet nie działał, a także brakowało infrastruktury technicznej, co skutkowało utratą dofinansowania oraz kosztami audytów.

Burmistrz w wydanym w środę oświadczeniu nazywa te oskarżenia bezpodstawnymi.

- Jeśli chodzi o odszkodowania wypłacane byłym pracownikom poszczególnych jednostek naszego samorządu, przypominam, że znaczną część tych kwot wypłacono pracownikom zwolnionym nie przeze mnie, a przez byłego burmistrza. Ponadto wbrew temu, co napisali radni w uzasadnieniu uchwały, w latach 2015-2017 nie były prowadzone postępowania sądowe przeciwko Zespołowi Ekonomiczno-Administracyjnemu Szkół i Przedszkoli w Wołominie z powodu rozwiązania stosunku pracy i w związku z tym nie wypłacono żadnych odszkodowań - twierdzi Elżbieta Radwan.

Czytaj także: Prezydenci miast powalczą o wyższe pensje. I to jeszcze w tej kadencji

Potwierdza, że w sprawie kwestii realizacji szerokopasmowego internetu dla sołectw trwa śledztwo prokuratury, jednak nikt z władz miasta nie usłyszał zarzutów. - Jestem głęboko przekonana, że postępowanie wykaże, iż prawa nie złamano, nie doszło do naruszenia przepisów - komentuje burmistrz.

Komentarz napisała też na Twitterze:

Za przyjęciem uchwały obniżającą pensję Elżbiety Radwan zagłosowało 15 radnych, 1 był przeciw a dwóch się wstrzymało.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.