PARTNER PORTALU
  • BGK

Radny i kandydat PiS zachwala Łukaszenkę

  • przeglad prasy/PAP/Gazeta Wyborcza    6 września 2011 - 07:32

"Sytuacja na Białorusi przedstawiana przez polskie media jest wypaczona. Łukaszenka zaprowadził w kraju porządek, nie pozwolił rozkraść przemysłu, zapewnił wzrost gospodarczy" - to słowa kandydata PiS na senatora - informuje "Gazeta Wyborcza".
Chcecie mnie opluć - mówi Janusz Sanocki pytany o swoją wypowiedź. W reportażu białoruskiej TV mówił z kolei o braku demokracji w Polsce, a jako przykład podał rodzinną Nysę.

Sławomir Kłosowski, który zaproponował kandydaturę Sanockiego, mówi, że on na pewno tak nie myśli o Białorusi, jak mówi. "Chciał tylko zwrócić uwagę na problemy w Nysie" - dodaje.

Janusz Sanocki od 1994 do 2006 był radnym Rady Miejskiej w Nysie, a w latach 1998–2001 sprawował urząd burmistrza Nysy. W 2006 został wybrany do rady powiatu nyskiego. Od listopada 2006 do marca 2007 był członkiem jego zarządu. W wyborach samorządowych w 2010 uzyskał reelekcję i zasiada w radzie powiatu z listy Ligi Powiatu Nyskiego. W wyborach parlamentarnych w 2011 został kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Senatu w okręgu nr 51 (jako bezpartyjny).

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 bez powodzenia ubiegał się o mandat europosła z ramienia Prawicy Rzeczypospolitej w okręgu wyborczym Katowice. Pełnił funkcję pełnomocnika okręgowego tej partii w Opolu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.