PARTNER PORTALU
  • BGK

Radny może stracić mandat. Za nieprawdziwe oświadczenie lustracyjne

  • KDS    22 czerwca 2017 - 09:33
Radny może stracić mandat. Za nieprawdziwe oświadczenie lustracyjne
Sąd Okręgowy w Rzeszowie uznał, że radny złożył niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne (fot.facebook.com/marek zaremba

Utrata prawa wybieralności m.in. w wyborach do Sejmu, Senatu i Parlamentu Europejskiego na trzy lata oraz zakaz pełnienia funkcji publicznych. To konsekwencje, jakie grożą radnemu Markowi Zarembie, radnemu Prawa i Sprawiedliwości ze Stalowej Woli. Sąd Okręgowy w Rzeszowie uznał, że złożył on niezgodnie z prawdą oświadczenie lustracyjne. Orzeczenie nie jest prawomocne. Radny nie zgadza się z decyzją sądu.
O decyzji sądu w oficjalnym komunikacie poinformował Instytut Pamięci Narodowej - oddział w Rzeszowie. Wynika z niego, że 12 czerwca 2017 Sąd Okręgowy w Rzeszowie uznał, że radny ze Stalowej Woli złożył niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne.

Czytamy w nim również, że "orzeczono wobec lustrowanego na okres 3 lata utratę prawa wybieralności w wyborach do Sejmu, Senatu i Parlamentu Europejskiego oraz w wyborach powszechnych organu i członka organu jednostki samorządu terytorialnego oraz jednostki pomocniczej jednostki samorządu terytorialnego, której obowiązek utworzenia wynika z ustawy, a także zakaz pełnienia funkcji publicznej, o których mowa w art. 4 pkt.2 do 57 ustawy lustracyjnej i zasądził koszty postępowania". Orzeczenie nie jest prawomocne. 

Zaremba nie zgadza się z decyzją sądu. Zapowiedział odwołanie się od niej. - To wierutna bzdura, bardzo się dziwie, ze przed uprawomocnieniem wyroku linczuje się człowieka za coś czego nie zrobił. Do końca będę walczył o swoje dobre imię – podkreśla w rozmowie z Portalem Samorządowym. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Wyborca, 2017-06-23 08:51:37

    Złożenie fałszywego oświadczenia lustracyjnego powinno być karane tak jak fałszowanie dokumentów urzędowych w celu uzyskania korzyści majątkowych, a nie tylko zakaz wybieralności. To są poważne oszustwa wobec wyborców oraz państwa.