PARTNER PORTALU
 • BGK

Radny PO z Krakowa ostro o PiS. Teraz przeprasza

 • AS/PAP    30 grudnia 2015 - 18:39
Radny PO z Krakowa ostro o PiS. Teraz przeprasza
Jarosław Kaczyński (fot. Piotr Drabik/Flickr.com/CC BY 2.0)

Niedopuszczalne zachowanie Michała Skocznia, dotychczasowego radnego dzielnicowego PO w Krakowie spowodowało, że zarząd krajowy Platformy zdecydował o wykluczeniu radnego ze struktur tego ugrupowania - poinformowała PO w komunikacie.
"W związku z niedopuszczalnym zachowaniem Pana Michała Skocznia, Zarząd Krajowy Platforma Obywatelska RP w dniu dzisiejszym jednomyślnie podjął decyzję o wykluczeniu Pana Michała Skocznia z partii Platforma Obywatelska RP" - napisano w środowym komunikacie PO przekazanym PAP.

Decyzja ta ma związek z wpisem Skocznia - radnego dzielnicowego w Krakowie - na jednym z portali społecznościowych. "(...) mam szczerą nadzieję że zobaczę kiedyś egzekucję tej pisowskiej bandy – Kaczyńskiego, Dudy, Macierewicza, Szydło, Kuchcińskiego, Kępy i kilku innych. Pokazową i publiczną tak żebym mógł otworzyć szampana, opluć i rzucić kamieniem" - pisał były już radny PO (pisownia oryginalna).

"Piszę to w pełni świadomy i trzeźwy. Jako człowiek, radny oraz członek PO. I będę pisał dopóki ta egzekucja nie nastąpi. Oni nie zasługują nawet na proces tylko na piach" - dodał.

Dziś (30 grudnia) przed godziną 19:00, przeprosił za swój niefortunny wpis, tłumacząc, że zrobił to pod wpływem emocji.

Temat radnego z Krakowa został poruszony podczas środowej debaty w Sejmie nad nowelą ustawy medialnej przez rzeczniczkę rządu Elżbietę Witek (PiS), która pytała posłów PO, czy widzieli ten wpis oraz czy zgłosili tę sprawę do prokuratury.

Rzeczniczce rządu odpowiedzi udzielił szef klubu PO Sławomir Neumann, informując, że zarząd partii jednogłośnie zdecydował o "wyrzuceniu tego pana z Platformy". "Decyzja zarządu była jednogłośna, sprawę skierujemy do prokuratury, aby sprawdzić, czy to są groźby karalne" - oświadczył Neumann.

"Jest nam przykro, bo to, co się dzieje; ten hejt, który jest w internecie, nie powinien mieć nigdy miejsca z żadnej strony. Nie chcemy cytować wpisów różnych, które są na nas wypisywane. Jakikolwiek tego typu wpis będzie przez nas potępiany i kierowany do prokuratury, to jest oczywiste" - dodał szef klubu PO.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • Bogdan Sitnicki, 2015-12-31 16:06:39

  Do obs1248: Wstydzisz się nazwiska swego? więc: PORZUĆ ŻAL, ZŁOŚĆ, PRZEMOC I ZEMSTĘ, TO WARUNKI KONIECZNE DO TEGO, BY ŻYĆ SZCZĘŚLIWIE - Papież Franciszek i ......... sam idź do Tworek.
 • obs1248, 2015-12-31 09:34:54

  Do Tworek z tym Sitnickim. Toż to chory na nienawiść.
 • Bogdan Sitnicki, 2015-12-30 21:49:43

  Bogdan Sitnicki do pana Michała: Jezuita pochodzenia hiszpańskiego De Mello napisał: "o Bogu nie należy rozmawiać, gdyż nikt nic nie wie w tym temacie". Ks.prof. Tischner namawiał Polaków do używania własnego rozumu. Czesław Miłosz w swym dziele pt. "Wspólna Europa" napisał o P...olsce: "Polska to papuga świata i błazen Europy". Max Kolonko - korespondent ze Stanów Zjednoczonych wyjaśnia: (patrz na YouTube:) SPÓR O TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY W POLSCE - MAX KOLONKO Puenta moja jest taka, że pewnikiem wypowiedź pana Kolonko, jak też innych wymienionych ludzi światłych ....... wypadnie blado w oczach większości patentowanej trzynastki radnych Zamościa. Czy więc mamy do czynienia z radnymi-błaznami, w postaci zamościańskiej większośc rady, która ma samobójczą, złudną i durną nadzieję, nadzieję, że ......... W Strykowie tzw. większość w radzie tzw. Samorządu Lokalnego pochodzi z aglomeracji, a więc to właściciele kurników i chlewni aktualnie decydują o tym jaki będzie Dom Kultury w centrum miasta i kto będzie jego dyrektorem. Radny X po sesji powiada do mnie tak: "panie Bogdanie, ciekawie pan mówi, ja naprawdę bardzo pana przepraszam, ale śpieszę się do swoich świnek"..... Burmistrz zaś na sesji krzyczy "Ja tu rządzę - nie będzie nam tu ktoś dyktował co mam robić ........ GMINA MOŻE, ALE NIE MUSI - TO ZALEŻY OD DOBREJ WOLI GMINY.... Takie były rządy Platformy Obywatelskiej, bo jeśli "gmina może, ale nie musi", to nie ma miejsca na prawo - JEST NEPOTYZM, błazeństwo i durnowatość....., ale trzy dyplomy dla Andrzeja Jankowskiego burmistrza strykowskiej aglomeracji wiszą na ścianie "ZA UMACNIANIE LOKALNEJ DEMOKRACJI" - podpisał Bronisław Komorowski. Szczęśliwego Nowego Roku 2016  rozwiń