PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom: Celem nowego zarządu PiS wygrana wyborów prezydenckich i do Rady Miejskiej

  • PAP/JS    29 listopada 2017 - 18:39
Radom: Celem nowego zarządu PiS wygrana wyborów prezydenckich i do Rady Miejskiej
Według Skurkiewicza, który od soboty (25 listopada) kieruje radomskimi strukturami PiS, przed nowym zarządem stoją ważne wyzwania związane z przyszłorocznymi wyborami samorządowymi (fot. facebook)

Wygrana w wyborach prezydenckich w Radomiu i zdobycie większości w radzie miejskiej tego miasta - stawia sobie za cel nowy zarząd Prawa i Sprawiedliwości w Radomiu - poinformował szef radomskich struktur tej partii poseł Wojciech Skurkiewicz.
• Oprócz Wojciecha Skurkiewicza, wśród kandydatów PiS na prezydenta Radomia, nieoficjalnie wymienia się także posła i b. prezydenta miasta Andrzeja Kosztowniaka.

• Mówi się też o wicewojewodzie mazowieckim Arturze Standowiczu i szefie kancelarii marszałka Senatu Jakubie Kowalskim.

Według Skurkiewicza, który od soboty (25 listopada) kieruje radomskimi strukturami PiS, przed nowym zarządem stoją ważne wyzwania związane z przyszłorocznymi wyborami samorządowymi. Najważniejsze z nich - jak zaznaczył - to wygranie wyborów do Rady Miejskiej w Radomiu i wyborów prezydenckich w tym mieście. Władzę w mieście sprawuje obecnie wywodzący się z Platformy Obywatelskiej prezydent Radosław Witkowski.

"Jestem przekonany, że działając wspólnie i jednomyślnie uda nam się z jednej strony ugruntować pozycję PiS w Radomiu, z drugiej - wzmocnić ją poprzez otwarcie na kolejne środowiska, również na osoby młode, które garną się do Prawa i Sprawiedliwości, chcą z nami naprawiać kraj i Radom" - powiedział Skurkiewic na konferencji prasowej.

Poseł Andrzej Kosztowniak, który jest koordynatorem wyborów samorządowych w okręgu radomskim, zapowiedział, że w najbliższym czasie PiS będzie organizował szkolenia dla członków komisji wyborczych, mężów zaufania i dla osób, które będą startować w wyborach.

Radomski PiS ma też po Nowym Roku przedstawić kandydata na prezydenta Radomia. Jak zapowiedział Skurkiewicz, kandydatura ta zostanie ogłoszona w styczniu. Dodał, że ten wybór jest zawsze dwustopniowy. "Najpierw struktura radomska wyłoni kandydata czy też kandydatów, a następnie Rada Polityczna PiS będzie decydowała ostatecznie o zatwierdzaniu kandydatów na prezydentów poszczególnych miast, burmistrzów czy wójtów" - powiedział przewodniczący.

Pytany o to, czy jest on jednym z kandydatów na urząd prezydenta Radomia, stwierdził, że jeszcze za wcześnie, żeby mówić o personaliach. "Zdaję sobie sprawę, że ja i inne osoby z zarządu PiS są wymieniane wśród osób, które są brane pod uwagę, ale poczekajmy jeszcze (…). Jestem przekonany, że żadna z tych osób, które są wymieniane, na pewno nie uchyla się od przyjęcia tak zaszczytnego wyzwania, jakim jest ubieganie się o urząd prezydenta miasta Radomia" - stwierdził Skurkiewicz.

"Przynajmniej dwóch kandydatów na kandydatów tutaj stoi" - zaznaczył były przewodniczący radomskich struktur, a obecnie wiceprzewodniczący - Dariusz Wójcik. Oprócz Skurkiewicza, wśród kandydatów PiS na prezydenta Radomia, nieoficjalnie wymienia się także obecnego na konferencji prasowej posła i b. prezydenta miasta Andrzeja Kosztowniaka. Mówi się też o wicewojewodzie mazowieckim Arturze Standowiczu i szefie kancelarii marszałka Senatu Jakubie Kowalskim. Wszyscy oni weszli w skład nowego zarządu radomskich struktur PiS, który został wybrany podczas sobotniego zjazdu w Radomiu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.