PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom chce mieć siedzibę Polskiej Grupy Zbrojeniowej

  • MIW    23 czerwca 2016 - 09:40
Radom chce mieć siedzibę Polskiej Grupy Zbrojeniowej
W Radomiu powstało Centrum Szkoleń i Rozwoju Kompetencji Polskiej Grupy Zbrojeniowej. (Fot. : www.wrota-swietokrzyskie.pl)

• W liście do szefa MON stowarzyszenie Radomskie Inwestycje przypomina, że Radom miał się stać „faktyczną stolicą polskiego przemysłu zbrojeniowego”.
• Miało to przełamać wieloletni brak realizacji inwestycji kluczowych dla rozwoju miasta.
• Rocznica wydarzeń 1976 roku powinna stać się okazją do przeniesienia do Radomia siedziby zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje wystosowało list otwarty do Antoniego Macierewicza, ministra obrony narodowej, w którym apeluje o przeniesienie do Radomia siedziby zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jak stwierdza w liście Radomir Jasiński z Radomskich Inwestycji, odpowiedzią komunistycznych władz na wydarzenia Radomskiego Czerwca 1976 roku było celowe wstrzymanie koniecznych dla rozwoju miasta inwestycji.

Podobny pogląd znalazł się w liście Radomskiego Towarzystwa Naukowego do prezydenta Andrzeja Dudy - czytaj więcej. 

- Niestety po odzyskaniu przez Polskę niepodległości sytuacja nie uległa znacznej poprawie – czytamy w liście.

Jak przypomina Jasiński po ostatnich wyborach parlamentarnych padła obietnica, że „Radom ma być faktyczną stolicą polskiego przemysłu zbrojeniowego”.

- Jak na razie ta obietnica nie została spełniona, ponieważ zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej ma faktyczną siedzibę w Warszawie, Radom zaś pozostaje jedynie formalną siedzibą spółki. W Radomiu utworzono Centrum Szkoleń i Rozwoju Kompetencji podległe PGZ System z Warszawy, ponadto planuje się utworzyć Centrum Innowacyjności oraz Centrum Usług Wspólnych. Nie są to jednak jednostki zarządzające. Wbrew przekazowi medialnemu faktycznym miejscem pracy dla całej kadry zarządzającej pozostaje Warszawa – ocenia Jasiński i apeluje, by w rocznicę wydarzeń 1976 roku podjąć działania, których skutkiem będzie ulokowanie na stałe w Radomiu zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.