PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom. Pierwsze śniadanie wielkanocne dla samotnych

  • PAP/KDS    30 marca 2018 - 12:15
Radom. Pierwsze śniadanie wielkanocne dla samotnych
Na wielkanocnym stole nie zabraknie jajek. (fot. shutterstock)

W Wielką Niedzielę w Radomiu po raz pierwszy odbędzie się wielkanocne spotkanie dla osób samotnych.
Spotkanie organizuje Fundacja Wolne Miejsce, która w kilku miastach przygotowuje podobne wydarzenia. Organizatorzy podkreślają, że wielkanocne spotkanie jest przeznaczone dla wszystkich osób samotnych i tych, które czują się samotne. - Dla tych, którzy nie mają rodziny; dla tych, którzy spędzają święta samotnie, bo ich bliscy mieszkają gdzieś daleko - wylicza koordynator akcji w Radomiu Zbigniew Ciesielski.

Dlatego śniadanie wielkanocne organizowane jest w Wielką Niedzielę. - Chcemy ich zaprosić na święta, na to wolne miejsce przy stole, aby wspólnie świętować najbardziej radosny dzień w roku - podkreśla założyciel fundacji Mikołaj Rykowski.

Czytaj więcej: Prezydent zaprasza na miejskie święcenie pokarmów

Na wielkanocnym stole nie zabraknie tradycyjnych potraw: białego barszczu, jajek, wędlin, sałatek i ciasta. Organizatorzy są przygotowani na przyjęcie kilkuset osób.

Gospodarzem Wielkanocy dla samotnych w Radomiu będzie Zespół Szkół Budowlanych. W przygotowania spotkania włączyło się kilkudziesięciu wolontariuszy. Uczniowie jednego z radomskich liceów wykonali świąteczne dekoracje. Będą też uczestniczyli w niedzielnym spotkaniu. O oprawę muzyczną zadba Kameralny Chór Mieszany im. biskupa Jana Chrapka, działający przy radomskiej katedrze.

Śniadanie wielkanocne dla samotnych odbywa się w Radomiu po raz pierwszy. Fundacja Wolne Miejsce zorganizowała już w tym mieście ubiegłoroczną Wigilię. Uczestniczyło w niej ponad 100 osób. Śniadanie wielkanocne odbędzie się także w m.in. w Chorzowie, Siemianowicach ŚląskichŚwiętochłowicach i Koszalinie. W po świętach spotkanie wielkanocne planowane jest także w Mińsku na Białorusi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.