PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom: Rekordowy dochód z akcji pisankowej dla podopiecznych Caritas

  • PAP/MN    10 kwietnia 2017 - 10:44
Radom: Rekordowy dochód z akcji pisankowej dla podopiecznych Caritas
Najwyższą cenę uzyskała pisanka wykonana przez prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. (fot. UM Radom)

Ponad 12 tys. zł zebrano z licytacji pisanek, które powstały w ramach charytatywnej akcji "Stwórz pisankę - Pomóż Dzieciom". Wielkanocne jajka pomalowali według swoich pomysłów przedstawiciele władz miasta i różnych instytucji działających w Radomiu.
Jak poinformował w poniedziałek (10 kwietnia) radomski magistrat, dochód z imprezy przeznaczony zostanie na sfinansowanie letniego wypoczynku dla 90 podopiecznych działającej w Radomiu Caritas Pallotyńskiej. Wyjadą oni na wakacje do Piwnicznej Zdroju.

"To szczytny cel. Caritas potrafi się zająć się dziećmi. Mam nadzieję, że dzięki tej fundacji będą się dobrze bawiły" - powiedział po licytacji jeden z nabywców pisanki.

Ozdoby przygotowywali m.in. politycy, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, artyści i dziennikarze. Najwyższą cenę - 1500 zł - uzyskała pisanka wykonana przez prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego.

W zeszłym roku dochód z wielkanocnej licytacji był o 2 tys. zł mniejszy. Podobna akcja odbywa się w Radomiu także przed świętami Bożego Narodzenia. Wówczas znani radomianie malują choinkowe bombki. Co roku udaje się dzięki temu zebrać kilkanaście tysięcy złotych. Dochód przekazywany jest na kosztowne leczenie lub rehabilitację chorego dziecka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.