PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom, Światowe Dni Młodzieży: Zbiórka odzieży dla pogorzelców

  • PAP    21 marca 2016 - 20:51
Radom, Światowe Dni Młodzieży: Zbiórka odzieży dla pogorzelców
By "nagich przyodziać". (Fot.: Wikimedia)

Młodzi wolontariusze z Radomia zorganizowali zbiórkę odzieży dla ofiar pożaru w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Projekt nosi nazwę "Body&Soul 2016".
"Mam serce i nie zawaham się go użyć" - to hasło przyświecające projektowi. Wymyślili go młodzi radomianie, którzy nie tylko duchowo przygotowują się do Światowych Dni Młodzieży, ale chcą też spełniać "uczynki co do ciała".

By "nagich przyodziać" młodzi ludzie zorganizowali zbiórkę odzieży dla wielodzietnej rodziny spod Radomia, której dom uległ pożarowi. W poniedziałek dary trafiły do pogorzelców.

"Działanie to ma uświadomić, że nie wolno nam przechodzić obojętnie wobec ludzi, którzy potrzebują pomocy"- powiedział koordynator ŚDM w diecezji radomskiej ks. Mariusz Wilk. "I nie chodzi tu tylko o jednorazową akcję, ale o uwrażliwienie swojego serca na zawsze" - zaznaczył.

Młodzi ludzie z Radomia, tak jak zaleca papież Franciszek, spełniają w Roku Miłosierdzia dobre uczynki. Wcześniej, by "spragnionych napoić" rozdawali gorącą herbatę na dworcu w Radomiu, a następnie, by "głodnych nakarmić" przygotowali kanapki dla bezdomnych.

W diecezji radomskiej w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży włączyło się ok. 800 wolontariuszy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.