PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom: Umorzenie śledztwa w sprawie niegospodarności w PKS

  • PAP/JS    7 listopada 2017 - 21:27
Radom: Umorzenie śledztwa w sprawie niegospodarności w PKS
Śledczy potwierdzili, że działania prezesa były zgodne z prawem fot.shutterstock

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. rzekomej niegospodarności prezesa PKS w Radomiu i wyrządzenia przez niego znacznej szkody majątkowej na mieniu spółki. Doniesienie w tej sprawie złożył poseł PiS Wojciech Skurkiewicz. Zdaniem śledczych prezes PKS działał zgodnie z prawem.
Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz, śledczy przeprowadzili analizę dokumentów spółki oraz przesłuchali wielu świadków. "Śledztwo nie dało podstaw do stwierdzenia, że prezes PKS w Radomiu działał niezgodnie z prawem i że na skutek jego działalności wystąpiła znaczna szkoda na majątku PKS" - wyjaśniła rzeczniczka. Dodała, że na tej podstawie podjęto decyzję o umorzeniu śledztwa.

Doniesienie do prokuratury złożył w maju poseł Wojciech Skurkiewicz. Powołując się na opinie pracowników radomskiego PKS, poseł PiS stwierdził, że prezes tej firmy nie radzi sobie z zarządzaniem spółką i w pewnych przypadkach mógł działać na jej szkodę. Chodziło m.in. o niezasadne - w opinii części załogi - zbycie części działek oraz wydzierżawienie stacji paliw i stacji diagnostycznej.

Odnosząc się do zarzutów, prezes zarządu PKS w Radomiu Janusz Spelina mówił wówczas, że działał zgodnie z prawem i robił wszystko, by firma zaczęła przynosić dochody. We wrześniu Spelina złożył rezygnację. Jako powód podał względy zdrowotne.

Śledczy potwierdzili, że działania prezesa były zgodne z prawem. "Nieruchomości sprzedawano w drodze przetargu, a sprzedaż poprzedzała zgoda Rady Nadzorczej spółki i Zgromadzenia Wspólników. Nie stwierdzono także nieprawidłowości przy dzierżawie stacji paliw i stacji diagnostycznej" - stwierdziła rzeczniczka prokuratury.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.