PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom, wybory samorządowe 2018: Giełda nazwisk na fotel prezydenta

  • PAP/MN    3 listopada 2017 - 16:12
Radom, wybory samorządowe 2018: Giełda nazwisk na fotel prezydenta
Radosław Witkowski będzie walczył o reelekcję? (fot. Facebook)

Kandydatem PO na prezydenta Radomia będzie prawdopodobnie obecnie urzędujący na tym stanowisku Radosław Witkowski. PiS nie przedstawił jeszcze swojej kandydatury. Branych pod uwagę jest kilka osób. Inne ugrupowania czekają m.in. na zasady ordynacji wyborczej.
Na razie żadne z ugrupowań politycznych w Radomiu oficjalnie nie przedstawiło swojego kandydata na prezydenta miasta.

Szef radomskich struktur Platformy Obywatelskiej Zbigniew Banaszkiewicz powiedział, że naturalnym kandydatem partii jest obecnie urzędujący Radosław Witkowski. W poprzednich wyborach Witkowski pokonał Andrzeja Kosztowniaka, kandydata PiS, który był prezydentem miasta przez dwie kadencje.

Przewodniczący zarządu okręgu radomskiego PiS Marek Suski powiedział, że jego ugrupowanie ma kilkoro kandydatów na prezydenta miasta, ale - jak zastrzegł - na razie nie zdecydowano się na ostateczny wybór.

Czytaj też: Kto wystartuje w wyborach samorządowych na Podkarpaciu?

"Każdy z nich będzie lepszy, niż obecnie urzędujący prezydent Radomia Radosław Witkowski" - zapewnił Suski. Wśród kandydatów PiS, nieoficjalnie wymienia się m.in.: b. prezydenta Radomia, obecnie posła, Andrzeja Kosztowniaka, szefa Kancelarii Senatu - Jakuba Kowalskiego, b. wiceprezydent Radomia, poseł Annę Kwiecień, wiceprzewodniczącego sejmowej komisji obrony narodowej Wojciecha Skurkiewicza oraz wicewojewodę mazowieckiego Artura Standowicza.

Czytaj też: Oto kandydaci na fotel prezydenta Kalisza

Pozostałe ugrupowania, m.in. Sojusz Lewicy Demokratycznej i Polskie Stronnictwo Ludowe czekają na zasady ordynacji wyborczej. "Dopóki ich nie znamy, nie ma sensu robić tego rodzaju przymiarek" - powiedział szef radomskiego PSL Józef Bakuła. Podobnego zdania jest przewodniczący radomskich struktur SLD Marcin Dąbrowski. Jak powiedział, SLD ma 2-3 kandydatów na prezydenta Radomia; wśród nich jest także on. "Ostateczna decyzja zapadnie jednak na początku przyszłego roku" - stwierdził Dąbrowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.