PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom zadba o mieszkańców: powstaną nowe place zabaw i siłownie

  • JS    24 marca 2017 - 21:07
Radom zadba o mieszkańców: powstaną nowe place zabaw i siłownie
Zgodnie z projektem, na Ustroniu ma powstać m.in. siłownia street workout, siłownia fitness, a także zadaszona piaskownica i stolik do gry w szachy (fot. radom.pl)

Już latem mieszkańcy Radomia będą mieli do dyspozycji kolejne siłownie i place zabaw. Urząd Miejski rozstrzygnął przetarg na urządzenie trzech terenów rekreacyjno-sportowych.
Przygotowywane inwestycje to projekty z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Rozbudową siłowni i placu zabaw w parku Ustronie oraz budową radosnego mini placu zabaw przy ul. Limanowskiego 34 zajmie się firma Weran z Wrocławia. Realizacja tych dwóch inwestycji będzie kosztowała prawie 130 tysięcy złotych. Z kolei przetarg na budowę fitness parku przy szkole podstawowej numer 26 na Wośnikach wygrała firma Kasmar z Janiszewa, która zaoferowała cenę 80 tys. złotych.

Zgodnie z projektem, na Ustroniu ma powstać m.in. siłownia street workout, siłownia fitness, a także zadaszona piaskownica i stolik do gry w szachy. Na placu przy ul. Limanowskiego 34 znajdą się m.in. takie urządzenia jak wieża, most tubowy drabinka, ścianka wspinaczkowa oraz huśtawki. Z kolei przy ul. Wośnickiej ma zostać ustawionych 13 urządzeń do ćwiczeń fitness, m.in. „wioślarz”, „biegacz”, „motyl”; „surfer”, „wyciąg górny” i „stepper”. We wszystkich miejscach zadaniem wykonawców będzie także montaż elementów tzw. małej architektury, czyli m.in. ławek i koszy na śmieci.

 Zakładany termin realizacji inwestycji wynosi 90 dni od dnia podpisania umowy z wykonawcami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.