Radomsko, wybory prezydenta, I tura: Ferenc, Drzazga, Spólnicka, Kamiński, Rak i Gębicz walczą o fotel

Sześcioro kandydatów będzie walczyć o fotel prezydenta Radomska - poinformowała szefowa Miejskiej Komisji Wyborczej Maria Wrona. Pierwsza tura przedterminowych wyborów odbędzie się w lutym.
Radomsko, wybory prezydenta, I tura: Ferenc, Drzazga, Spólnicka, Kamiński, Rak i Gębicz walczą o fotel
Przedterminowe wybory w Radomsku wyznaczone zostały na 7 lutego. (fot.morguefile.com)

Ich przeprowadzenie zarządziła premier Beata Szydło po tym, jak dotychczasowa prezydent miasta Anna Milczanowska dostała się do Sejmu i zrezygnowała ze swego stanowiska.

Po rezygnacji Milczanowskiej - od listopada ub. roku - Radomskiem kieruje pełniący obowiązki prezydenta Wiesław Kamiński (PiS).

Wronaprzypomniała, że siedem komitetów wyborczych chciało zgłosić swojego kandydata. Ostatecznie Miejska Komisja Wyborcza zarejestrowała sześcioro. "Swojego kandydata nie wystawił KWW Towarzystwo Patriotyczne Radomsko" - wyjaśniła.

Jak poinformowała w przedterminowych wyborach na prezydenta Radomska wystartują: Jarosław Ferenc - kandydat KW "Razem dla Radomska", Ewa Drzazga (KWW Ewy Drzazgi), Magdalena Spólnicka (KWW Magdaleny Spólnickiej), Wiesław Kamiński (KW PiS), Jacek Rak (KWW Jacka Raka Kukiz'15) oraz Jacek Gębicz (KWW Wspólny Samorząd).

Ferenc rywalizował z Milczanowską w ub. roku w wyborach na prezydenta Radomska. Oboje spotkali się w II turze. Walka była bardzo wyrównana. Na Milczanowską głos oddało 8240 osób, a na Ferenca - 7954 osoby. Milczanowska wygrała w blisko 48-tysięcznym mieście różnicą 286 głosów.

Z kolei Drzazga to b. kandydatka SLD w wyborach na prezydenta Radomska, Spólnicka to miejska radna, która w ostatnich wyborach parlamentarnych startowała z listy PO. Kamiński jest popierany przez PiS, Rak reprezentuje ruch Kukiz'15, a Gębicz - według lokalnych mediów - prawicowe stowarzyszenie.

Przedterminowe wybory w Radomsku wyznaczone zostały na 7 lutego. Lokale wyborcze otwarte zostaną o godz. 7; zamknięte o godz. 21. Wrona przypomniała, że jeśli w pierwszej turze wyborów nie zostanie wybrany prezydent, to dojdzie do drugiej tury, w której wystartują dwie osoby z największą liczbą głosów poparcia

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

wujek prezydenta ... no cóż rodzinka na swoim ;)

tyfon, 2016-01-12 16:32:44 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE