PARTNER PORTALU
  • BGK

Radomsko, wybory prezydenta: W I turze Drzazga, Ferenc, Gębicz, Kamiński, Rak i Spólnicka powalczą o fotel

  • PAP/AT    4 lutego 2016 - 10:44
Radomsko, wybory prezydenta: W I turze Drzazga, Ferenc, Gębicz, Kamiński, Rak i Spólnicka powalczą o fotel
Pierwsza tura przedterminowych wyborów odbędzie się w niedzielę 7 lutego (fot.morguefile.com)

• 7 lutego odbędą się przedterminowe wybory prezydenta Radomska.
• Dotychczasowa prezydent Anna Milczanowska dostała się do Sejmu i zrezygnowała ze swego stanowiska.
• O fotel prezydenta miasta walczyć będzie sześcioro kandydatów.
Po rezygnacji Milczanowskiej - od listopada ub. roku - Radomskiem kieruje pełniący obowiązki prezydenta Wiesław Kamiński (PiS).

O fotel prezydenta miasta walczyć będzie sześcioro kandydatów: Ewa Drzazga (KWW Ewy Drzazgi), Jarosław Ferenc (KW "Razem dla Radomska"), Jacek Gębicz (KWW Wspólny Samorząd), Wiesław Kamiński (KW PiS), Jacek Rak (KWW Jacka Raka Kukiz'15) oraz Magdalena Spólnicka (KWW Magdaleny Spólnickiej).

Ferenc rywalizował z Milczanowską w 2014 roku w wyborach na prezydenta Radomska. Oboje spotkali się w II turze. Z kolei Drzazga to b. kandydatka SLD w wyborach na prezydenta Radomska, Spólnicka to miejska radna, która w ostatnich wyborach parlamentarnych startowała z listy PO. Kamiński jest popierany przez PiS, Rak reprezentuje ruch Kukiz'15, a Gębicz - według lokalnych mediów - prawicowe stowarzyszenie.

Pierwsza tura przedterminowych wyborów odbędzie się w niedzielę 7 lutego.

Jak poinformowano w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim, uprawnionych do głosowania jest prawie 38,8 tys. osób. Komisje obwodowe, których jest 24, czynne będą od godz. 7 do 21. Przypomniano, że głosujący w lokalu wyborczym otrzyma jedną kartkę z nazwiskami kandydatów. Można zagłosować tylko na jednego z nich; aby głos był ważny, trzeba postawić znak X w kratce przy nazwisku kandydata.

Aby otrzymać kartę do głosowania trzeba będzie przedstawić komisji dokument tożsamości. Może to być np. dowód osobisty czy paszport.

Jeśli żaden z kandydatów nie otrzyma ponad połowy ważnie oddanych głosów, to 21 lutego odbędzie się druga tura głosowania. Przejdą do niej dwie osoby z największą liczbą głosów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.