PARTNER PORTALU
  • BGK

Radosław Witowski będzie ponownie ubiegał się o urząd prezydenta Radomia

  • aw/PAP    22 marca 2018 - 13:11
Radosław Witowski będzie ponownie ubiegał się o urząd prezydenta Radomia
W 2014 r. Witkowski wygrał wybory w drugiej turze (fot.facebook)

Prezydent Radomia Radosław Witowski ogłosił w czwartek (22 marca), że w najbliższych wyborach ponownie będzie ubiegał się o urząd prezydenta miasta. Witkowskiego popiera PO, której od wielu lat jest członkiem. Szef partii w regionie nie wyklucza, że Witkowski będzie kandydatem szerszej koalicji.
"Będę kandydował na prezydenta miasta Radomia w najbliższych wyborach samorządowych" - poinformował Radosław Witkowski w oświadczeniu. Swoje wystąpienie skierowane do mieszkańców Radomia opublikował także na Facebooku.

Według Witkowskiego, potrzebna jest kontynuacja polityki zapoczątkowanej przez niego cztery lata temu; wymienił w tym kontekście m.in. Radomski Program Drogowy (utwardzanie na szeroką skalę dróg gruntowych w mieście), budowę Radomskiego Centrum Sportu (hala widowiskowo-sportowa i stadion), Radomską Strefę Gospodarczą (szereg ułatwień dla inwestorów) oraz aktywną politykę senioralną. Jak podkreślił, te projekty, to "dopiero początek zmian" w mieście.

"Udowodniliśmy, że wspólnie, szukając porozumienia i stawiając interes miasta ponad polityczne spory, można realnie zmieniać miasto na lepsze. Dlatego będę dążył do budowania porozumienia i zgody na kolejną, 5-letnią kadencję radomskiego samorządu" - ocenił prezydent Radomia.

"Naszym szyldem jest i zawsze będzie Radom. Wspólnie możemy zbudować koalicję na rzecz zmian w Radomiu" - zadeklarował Witkowski.

Jego kandydaturę popiera Platforma Obywatelska. "Oczywiście deklarowaliśmy od początku, że będziemy wspierać kandydaturę Radosława Witkowskiego"- powiedział przewodniczący radomskich struktur partii Rafał Rajkowski.

"Dzisiaj jesteśmy też w przededniu układania swoich list wyborczych i podjęcia decyzji, czy będzie to szersze porozumienie, czy będzie to formuła oparta wyłącznie o Platformę Obywatelską" - zaznaczył Rajkowski.

Dodał, że radomska PO rozmawia m.in. Nowoczesną. "W poczuciu obowiązku wygrania tych wyborów, będziemy również rozważać możliwość startu szerszego porozumienia" - dodał szef radomskiej PO.

W 2014 r. Witkowski wygrał wybory w drugiej turze. Zdobył 32,8 tys. głosów (52 proc.) i pokonał kandydata PiS, urzędującego prezydenta miasta Andrzeja Kosztowniaka 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.