PARTNER PORTALU
  • BGK

Rafał Bruski apeluje w sprawie Metropolii Bydgoszcz

  • JL    9 marca 2016 - 09:46
Rafał Bruski apeluje w sprawie Metropolii Bydgoszcz
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski walczy o Metropolię Bydgoszcz. Fot. Bydgoszcz.pl

Prezydent Rafał Bruski zwrócił się do ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka o wydanie niezbędnego rozporządzenia umożliwiającego złożenie do Rady Ministrów wniosku o powołanie związku metropolitalnego.
Prezydent Rafał Bruski 8 marca wysłał do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka pismo, w którym przedstawił stan dotychczasowych prac nad utworzeniem przez miasto Bydgoszcz wraz z innymi gminami związku metropolitalnego – Metropolia Bydgoszcz oraz zaapelował o wydanie niezbędnych aktów wykonawczych.

Chodzi przede wszystkim o rozporządzenie Rady Ministrów określające tryb postępowania w sprawie składania wniosku o utworzenie związku metropolitalnego oraz zakres dokumentów, które należy do takiego wniosku dołączyć.

Metropolie, zgodnie z założeniami ustawy mają powstać w drodze rozporządzeń Rady Ministrów, które powinny być wydane nie później niż do 30 kwietnia 2016 r.

Wcześniej jednak, chcąc skorzystać z art. 6 ustawy o związkach metropolitalnych, zainteresowane miasta i gminy musiałyby złożyć swój wniosek w tej sprawie. Na razie trudno go przygotować – ze względu na brak odrębnego rozporządzenia Rady Ministrów określającego tę procedurę. Wcześniej, dwukrotnie w tej sprawie, apelowali do ministra przedstawiciele Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

Czytaj też: GZM pisze do Szydło

Treść pisma w multimediach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.