PARTNER PORTALU
  • BGK

Rafał Bruski z Bydgoszczy w proteście zrezygnował z KWRiST

  • pt    22 czerwca 2017 - 12:20
Rafał Bruski z Bydgoszczy w proteście zrezygnował z KWRiST
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski (fot. Bydgoszcz.pl]

Prezydent Bydgoszczy złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego jednego z zespołów Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu.
Rafał Bruski w wydanym oświadczeniu napisał:

- W związku z przyjęciem przez Sejm zmian w ustawie o Regionalnych Izbach Obrachunkowych informuję, że składam rezygnację ze współprzewodniczenia zespołowi ds. systemu finansów publicznych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu.

Jak tłumaczy Bruski, "przyjęcie ustawy jest kolejnym etapem działań przeciwko samorządom, a mają one wspólny mianownik, jakim jest ograniczanie kompetencji JST".

Prezydent Bydgoszczy dodaje, że "od początku 2016 roku zespół, w którym pracował, stanowił jedynie formę legalizacji działań strony rządowej".

Samorządowcy od początku krytycznie odnosili się do zmian proponowanych w ustawie o Regionalnych Izbach Obrachunkowych.

Zygmunt Frankiewicz, szef Związku Miast Polskich stwierdził, że rozszerzenie nadzoru RIO o kwestie gospodarności i rzetelności to "w zasadzie zniesienie samorządności".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Anna KLZ, 2017-06-22 15:09:55

    należałoby przed rezygnacją złożyć zasadną argumentację. Lubimy uciekać i narzekać. Pan Z.F. niech przemyśli swoją deklarację skoro jest samorządowcem.
  • obywatel miasta, 2017-06-22 14:57:30

    Co to znaczy w geście protestu? Ta persona dostała nominowana przez ZMP do reprezentacji interesów wspólnot miejskich w ramach Związku w KWRiS, o co sama zabiegała. Teraz olewa powierzone zadanie, bo osobiście jest obrażona na rząd. Personom się wydaje, że zostali namaszczeni przez siły wyższe, obda...rowani nieomylnością i nieskończoną mądrością. Pycha kroczy przed upadkiem a chciwość jest ich siostrą.  rozwiń