PARTNER PORTALU
  • BGK

Rafał Dutkiewicz o Kazimierzu Michale Ujazdowskim: lepsza byłaby kandydatura wrocławska

  • MIW    4 kwietnia 2018 - 20:28
Rafał Dutkiewicz o Kazimierzu Michale Ujazdowskim: lepsza byłaby kandydatura wrocławska
Lubię i cenię Kazmierza Michała Ujazdowskiego, ale nie jako kandydata na prezydenta Wrocławia - mówi aktualny prezydent Rafał Dutkiewicz (fot. youtube.com)

- To nie najlepszy obyczaj, aby kandydata na prezydenta Wrocławia przedstawiać w Warszawie - tak wczorajszą zapowiedź Grzegorza Schetyny, że będzie rekomendował Kazimierza Michała Ujazdowskiego jako kandydata na prezydenta Wrocławia skomentował aktualny prezydent tego miasta, czyli Rafał Dutkiewicz.
Dutkiewicz, który był dziś (4.04) gościem studia RMF FM, wyraził zaskoczenie - jak to określił - slalomem światopoglądowym uprawianym przez Platformę Obywatelską.

Czytaj: Ujazdowski zostanie prezydentem Wrocławia albo odejdzie z polityki

- Lubię i cenię Kazmierza Michała Ujazdowskiego, ale nie jako kandydata na prezydenta Wrocławia. Zasłużyliśmy na kandydata, który zna problematykę wrocławską. Kandydatura wrocławska, związana z lokalnością Wrocławia i kandydatura nieco bardziej otwarta światopoglądowo byłaby dla Wrocławia lepsza - ocenił Dutkiewicz. Zaznaczył też, że środowisko, z którym on jest związany, będzie chciało wysunąć swojego kandydata w wyborach. Potwierdził, że najprawdopodobniej będzie to Jacek Sutryk, szef departamentu spraw społecznych wrocławskiego ratusza. Podkreślił, że jeszcze będą trwały rozmowy z PO i być może kandydat się "uwspólni", ale w tej chwili nie jest "zainteresowany przyjmowaniem dyktatu" Platformy. Sam Dutkiewicz kategorycznie wykluczył zmianę zdania i ewentualny start w jesiennych wyborach.

Czytaj: Sondaż: Kazimierz Ujazdowski wygrałby wybory we Wrocławiu?

- Zakończy się moja misja wrocławska. Miasto jest w bardzo dobrym stanie. Czas, żeby ktoś wniósł nową energię - odpowiedział na to pytanie Dutkiewicz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Prof. Glass, 2018-04-06 10:21:03

    Co wyście sobie prywatny folwark uczynili z tego miasta! Myślicie, że ludzie są ślepi i głusi! Mają dość Waszych nieudolnych nepotyczno-oligarchicznych rządów! Dość lewych posad dla znajomych Królika! Dość wojen podjazdowych na górze dezorganizujących pracę miasta! Kiedy CBA zajmie się tąś Stajnią D...udiego!  rozwiń