PARTNER PORTALU
  • BGK

Rafał Trzaskowski kontra Patryk Jaki: Kto ma większe szanse na wygraną w wyborach?

  • MN    9 listopada 2017 - 15:30
Rafał Trzaskowski kontra Patryk Jaki: Kto ma większe szanse na wygraną w wyborach?
Kto zostanie prezydentem Warszawy? (fot. pixabay)

Rafał Trzaskowski będzie kandydatem PO na prezydenta Warszawy. O stanowisko może z nim walczyć Patryk Jaki z ramienia PiS. Wyborcy wskazują, że ten drugi ma większe szanse na objęcie fotela prezydenta stolicy.
  • 28 proc. ankietowanych uważa, że to Patryk Jaki wygra z Rafałem Trzaskowskim w wyborach samorządowych. Na kandydata PO stawia 19 proc.
  • Paradoksalnie, na pytanie o to, kto byłby lepszym prezydentem stolicy, ankietowani częściej wskazują na Trzaskowskiego.
  • Tak wynika z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski.

28 proc. ankietowanych uważa, że Patryk Jaki z PiS wygrałby wybory z Rafałem Trzaskowskim. Kandydatowi PO szanse na wygraną przypisało 19 proc. ankietowanych. Aż 53 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać na żadnego z kandydatów.

W sondażu zapytano także, kto byłby lepszym prezydentem Warszawy. W tym przypadku więcej osób wskazało na Rafała Trzaskowskiego, który uzyskał 26 proc. głosów. Na Patryka Jakiego wskazało natomiast 23 proc. ankietowanych. Z kolei 51 proc. powiedziało, że nie ma zdania w tej kwestii.

Według tego samego sondażu 31 proc. ocenia pozytywnie Patryka Jakiego jako przewodniczącego komisji weryfikacyjnej, zaś 22 proc. ocenia go negatywnie.

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że Platforma Obywatelska nie może być tylko „bardziej cywilizowaną, bardziej europejską wersją PiS”, bo w ten sposób nie wygra żadnych wyborów. – Potrzebna jest radykalna zmiana i taką mądrą zmianę zapowiadam w Warszawie - podkreślił w rozmowie z RDC Trzaskowski.

Z kolei Patryk Jaki w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” wyraził swoją gotowość do walki o stanowisko prezydenta Warszawy. Dodał jednak, że jeśli nie zostanie do tej walki wystawiony przez PiS, to nic złego się nie stanie. – Mam też mnóstwo pomysłów, aby zmienić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości. Dlatego, gdy zostanę w tym miejscu, to i tak będę usatysfakcjonowany – powiedział. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.