PARTNER PORTALU
 • BGK

Rafał Trzaskowski kontynuatorem Hanny Gronkiewicz-Waltz? PiS nie ma wątpliwości

 • aw/PAP    4 listopada 2017 - 15:27
Rafał Trzaskowski kontynuatorem Hanny Gronkiewicz-Waltz? PiS nie ma wątpliwości
Rafał Trzaskowski (fot.facebook.com/rafal.trzaskowski)

Rafał Trzaskowski nie daje gwarancji zmiany sytuacji w Warszawie. To kontynuator polityki Hanny Gronkiewicz-Waltz - powiedział w sobotę (4 listopada) szef MSWiA Mariusz Błaszczak komentując kandydaturę posła PO Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy.
"W Warszawie potrzebna jest zmiana. Rafał Trzaskowski nie daje gwarancji zmiany, to jest gwarancja kontynuacji" - powiedział Błaszczak w sobotę dziennikarzom.

W jego ocenie, jeżeli Trzaskowski zostałby prezydentem stolicy, to byłby "kontynuatorem" polityki obecnej prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.

 

"Będziemy mieli to samo co działo się przez lata, a nawet jeszcze gorzej, bo Trzaskowski będzie utrudniał wyjaśnienie spraw reprywatyzacji; jest kontynuatorem procesu, który doprowadził do utraty mieszkań przez 40 tys. ludzi, jest kontynuatorem procesu, który jest jednym wielkim złodziejstwem" - mówił minister.

Błaszczak przypomniał, że w stołecznym ratuszu w ostatnich latach rządziło kilku polityków związanych z PO.

"Warszawą rządzili politycy związani z tym samym obozem, nazywającym dzisiaj siebie totalną opozycją. Marcin Święcicki, Paweł Piskorski i Hanna Gronkiewicz-Waltz - to jedno środowisko polityczne" - oświadczył.

 Z kolei Jarosław Gowin widzi w Trzaskowskim poważnego konkurenta.

"To jest na pewno poważny konkurent. Obóz Zjednoczonej Prawicy wystawi kogoś równie mocnego. Będziemy się spierać nie tylko na programy, ale także na fakty dotyczące parunastu lat prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz. Rafał Trzaskowski był ważna postacią na zapleczu tej prezydentury" - powiedział w sobotę (4 listopada) dziennikarzom Gowin.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • samorządowiec , 2017-11-06 20:00:36

  Do Sekta PiS.: Trzaskowski wygra te wybory choćby był z PIS-u ,każdy kto stanie na przeciw ośmieszy się !!!!!!
 • Madera, 2017-11-06 17:57:59

  TRZASKOWSKI MA TYLKO POLSKIE NAZWISKO........na PREZYDENTA MIASTA WARSZAWY MUSI BYĆ KANDYDAT POLAKÓW.......ŻYDZI DO IZRAELA TO NASZA POLSKA , I NASZA WARSZAWA..DLACZEGO NIE PRZEDSTAWILIŚCIE BANDYCI MATEUSZOWI PISKORSKIEMU ZARZUTÓW, BO OŚMIELIŁ SIĘ BYĆ POLAK ZAŁOŻYĆ POLSKĄ PARTIĘ ?! 18 miesięcy wi...ęzienia i nikt nie wie za co ?!  rozwiń
 • Sekta PiS., 2017-11-04 17:28:52

  Tak chce wolnosci i wybiore Trzaskowskiego,a nie PiS Dyktature.