PARTNER PORTALU
  • BGK

Rafał Trzaskowski: To jest mega brudna kampania wyborcza

  • PAP/AT    27 lutego 2018 - 10:33
Rafał Trzaskowski: To jest mega brudna kampania wyborcza
Trzaskowski zapowiedział, że nie zamierza wycofywać się z walki o fotel prezydenta Warszawy (Rafał Trzaskowski, fot.facebook.com/rafal.trzaskowski)

To jest wszystko nieprawda, to kłamstwo - powiedział kandydat na prezydenta Warszawy, poseł PO Rafał Trzaskowski odnosząc się do zarzutów Michała Dzięby.
Michał Dzięba, były asystent byłego ministra skarbu Aleksandra Grada, zamieścił w środę (21 lutego) na Facebooku wpis, w którym zarzucił Trzaskowskiemu (w przeszłości m.in. europosłowi PO) m.in. zażywanie narkotyków, romans ze stażystką oraz zadawanie w Parlamencie Europejskim pytań na rzecz prywatnej firmy swego znajomego.

Trzaskowski był pytany w Radiu Zet, czy w przypadku kolejnych oskarżeń bierze pod uwagę rezygnację z kandydowania na prezydenta Warszawy. Nie wycofam się z walki o prezydenturę Warszawy przez nieprawdziwe zarzuty ze strony Michała Dzięby. Nie, bo to jest wszystko nieprawda, to jest wszystko kłamstwo" - odpowiedział poseł PO. "Ja jestem absolutnie spokojny" - dodał.

Tłumaczył, że "wystarczy zobaczyć, sprawdzić wiarygodność tego pana (Dzięby - red.), co on wypisuje, kogo atakuje od lat w internecie w sposób absolutnie skandaliczny i widać, że to jest wszystko wyssane z palca".

Czytaj też: Trzaskowski: Chciałbym porozumienia z całą lewicą

W ocenie Trzaskowskiego "to jest mega brudna kampania" wyborcza. "Nie wiem kto to robi, żeby było jasne nie chcę rzucać oskarżeń ale widać, że ktoś wykorzystuje osobę, która jest niezrównoważona psychicznie" - mówił. "To jest - ja myślę - taka taktyka, żeby się wciągnąć w niekończący się proces, gdzie ja będę się tłumaczyć" - uważa poseł. Jego zdaniem "widać, że mamy w tej chwili taką oto logikę bardzo ostrej kampanii".

Dopytywany dlaczego waha się przed zastosowaniem kroków prawnych odpowiedział, że ma wątpliwości ze względu na chorobę Dzięby. "Rozważam kroki prawne, dzisiaj rozmawiam o tym z prawnikami, bo chyba to przekroczyło już granicę taką, że można osobę psychicznie chorą ignorować" - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • 06942, 2018-02-27 15:31:53

    Jak się stworzyło państwo teoretyczne ch... d... i kamieni kupy - to teraz nie narzekać na brud...