PARTNER PORTALU
 • BGK

Rafał Trzaskowski wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej w Warszawie

 • PAP/PSZ    23 listopada 2017 - 10:37
Rafał Trzaskowski wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej w Warszawie
Rafał Trzaskowski uzyskał poparcie Nowoczesnej. (fot. PTWP)

Nowoczesna poprze Rafała Trzaskowskiego - kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy. Decyzję ogłosili 23 listopada liderzy partii Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru.
• Paweł Rabiej zapewnił, że razem z Rafałem Trzaskowskim będą starali się wygrać wybory w Warszawie.

• Ryszard Petru przekonuje, że decyzja dotycząca Rabieja jest przykładem zjednoczenia opozycji.

• Petru zadeklarował też, że PO i Nowoczesna są otwarte na współpracę z innymi ugrupowaniami opozycyjnymi.

Szefowie obydwu partii zapowiedzieli też - na wspólnej konferencji prasowej - dalsze rozmowy w celu uzgodnienia kandydatów na prezydentów innych miast.

Schetyna przekonywał, że proces jednoczenia opozycji wchodzi w "nowy etap". "Rozmawialiśmy długo i jesteśmy już w tych kwestiach doświadczeni - mówię o naszych relacjach z Ryszardem Petru. To były trudne, ale dobre rozmowy, dobre, bo otrzymują swój nowy etap, nowy, dobry finał" - podkreślił.

Zdaniem szefa PO, wspólna praca i wspólny kandydat w Warszawie dają "nową jakość" i realizują "oczekiwania nie tylko mieszkańców stolicy, ale wszystkich, którzy wierzą, że zjednoczona opozycja może zatrzymać i skończyć złe rządy PiS".

Zapowiedział, że PO i Nowoczesna chcą współpracować, wspierając swoich kandydatów w wyborach na prezydentów miast. "Chcemy także budować szerszy projekt wspólnego występowania, wspólnej pracy na rzecz sejmików, tam chcemy szerokiej, otwartej, obywatelskiej koalicji i taką zbudujemy" - mówił Schetyna.

Lider Platformy zadeklarował również, że zbudowana przez jego ugrupowanie i Nowoczesną "polityczna konstrukcja" będzie miejscem dla wszystkich niezależnych samorządowców, których - jak ocenił - PiS chce "wyeliminować" przez swoje "złe" propozycje zmian w Kodeksie wyborczym.

Petru przekonywał, że decyzja dotycząca Rabieja jest przykładem zjednoczenia opozycji. "Chodzi o to, aby Warszawa była nasza" - podkreślił lider Nowoczesnej. Dodał, że dotyczy to też innych miast. "Uzgodniliśmy, że będziemy wybierać najlepszych kandydatów, takich, którzy mają szanse na zwycięstwo" - zaznaczył.

"To jest moment, kiedy zjednoczona opozycja staje się faktem" - oświadczył lider Nowoczesnej. Zapowiedział, że jego partia i PO będą prowadzić dalsze rozmowy na "poziomie konkretów".

Według Petru, działania PiS ws. ordynacji wyborczej, wymagają od PO i Nowoczesnej skoordynowanej współpracy dla dobra polskiej racji stanu. "Szukamy rozwiązań, które łączą a nie dzielą, musimy myśleć o przyszłości" - ocenił lider Nowoczesnej.

Petru zadeklarował, że PO i Nowoczesna są otwarte na współpracę z innymi ugrupowaniami opozycyjnymi.

Trzaskowski podkreślił, że "bardzo się cieszy", iż zjednoczenie opozycji zaczyna się właśnie od Warszawy. "Dokładnie takie są oczekiwania naszego elektoratu, że będziemy razem współpracować dla dobra miasta" - stwierdził polityk PO. Jak mówił, jest zadowolony z decyzji Nowoczesnej. "Mogę zadeklarować, że jest nam absolutnie po drodze i że tylko w ten sposób nie oddamy naszego ukochanego - i mojego ukochanego - miasta w ręce PiS" - mówił Trzaskowski.

Rabiej zapewnił, że razem z Trzaskowskim będą starali się wygrać wybory w Warszawie. "Jestem zadowolony z tego porozumienia, zawsze byłem zwolennikiem gry zespołowej, zwłaszcza w doskonałej drużynie, to będzie rozwiązanie dobre dla warszawiaków, dla opozycji i dla Polski" - przekonywał polityk Nowoczesnej.

REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.