PARTNER PORTALU
  • BGK

Rafał Trzaskowski wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej w Warszawie

  • PAP/PSZ    23 listopada 2017 - 10:37
Rafał Trzaskowski wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej w Warszawie
Rafał Trzaskowski uzyskał poparcie Nowoczesnej. (fot. PTWP)

Nowoczesna poprze Rafała Trzaskowskiego - kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy. Decyzję ogłosili 23 listopada liderzy partii Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru.
• Paweł Rabiej zapewnił, że razem z Rafałem Trzaskowskim będą starali się wygrać wybory w Warszawie.

• Ryszard Petru przekonuje, że decyzja dotycząca Rabieja jest przykładem zjednoczenia opozycji.

• Petru zadeklarował też, że PO i Nowoczesna są otwarte na współpracę z innymi ugrupowaniami opozycyjnymi.

Szefowie obydwu partii zapowiedzieli też - na wspólnej konferencji prasowej - dalsze rozmowy w celu uzgodnienia kandydatów na prezydentów innych miast.

Schetyna przekonywał, że proces jednoczenia opozycji wchodzi w "nowy etap". "Rozmawialiśmy długo i jesteśmy już w tych kwestiach doświadczeni - mówię o naszych relacjach z Ryszardem Petru. To były trudne, ale dobre rozmowy, dobre, bo otrzymują swój nowy etap, nowy, dobry finał" - podkreślił.

Zdaniem szefa PO, wspólna praca i wspólny kandydat w Warszawie dają "nową jakość" i realizują "oczekiwania nie tylko mieszkańców stolicy, ale wszystkich, którzy wierzą, że zjednoczona opozycja może zatrzymać i skończyć złe rządy PiS".

Zapowiedział, że PO i Nowoczesna chcą współpracować, wspierając swoich kandydatów w wyborach na prezydentów miast. "Chcemy także budować szerszy projekt wspólnego występowania, wspólnej pracy na rzecz sejmików, tam chcemy szerokiej, otwartej, obywatelskiej koalicji i taką zbudujemy" - mówił Schetyna.

Lider Platformy zadeklarował również, że zbudowana przez jego ugrupowanie i Nowoczesną "polityczna konstrukcja" będzie miejscem dla wszystkich niezależnych samorządowców, których - jak ocenił - PiS chce "wyeliminować" przez swoje "złe" propozycje zmian w Kodeksie wyborczym.

Petru przekonywał, że decyzja dotycząca Rabieja jest przykładem zjednoczenia opozycji. "Chodzi o to, aby Warszawa była nasza" - podkreślił lider Nowoczesnej. Dodał, że dotyczy to też innych miast. "Uzgodniliśmy, że będziemy wybierać najlepszych kandydatów, takich, którzy mają szanse na zwycięstwo" - zaznaczył.

"To jest moment, kiedy zjednoczona opozycja staje się faktem" - oświadczył lider Nowoczesnej. Zapowiedział, że jego partia i PO będą prowadzić dalsze rozmowy na "poziomie konkretów".

Według Petru, działania PiS ws. ordynacji wyborczej, wymagają od PO i Nowoczesnej skoordynowanej współpracy dla dobra polskiej racji stanu. "Szukamy rozwiązań, które łączą a nie dzielą, musimy myśleć o przyszłości" - ocenił lider Nowoczesnej.

Petru zadeklarował, że PO i Nowoczesna są otwarte na współpracę z innymi ugrupowaniami opozycyjnymi.

Trzaskowski podkreślił, że "bardzo się cieszy", iż zjednoczenie opozycji zaczyna się właśnie od Warszawy. "Dokładnie takie są oczekiwania naszego elektoratu, że będziemy razem współpracować dla dobra miasta" - stwierdził polityk PO. Jak mówił, jest zadowolony z decyzji Nowoczesnej. "Mogę zadeklarować, że jest nam absolutnie po drodze i że tylko w ten sposób nie oddamy naszego ukochanego - i mojego ukochanego - miasta w ręce PiS" - mówił Trzaskowski.

Rabiej zapewnił, że razem z Trzaskowskim będą starali się wygrać wybory w Warszawie. "Jestem zadowolony z tego porozumienia, zawsze byłem zwolennikiem gry zespołowej, zwłaszcza w doskonałej drużynie, to będzie rozwiązanie dobre dla warszawiaków, dla opozycji i dla Polski" - przekonywał polityk Nowoczesnej.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.