PARTNER PORTALU
  • BGK

Rafał Trzaskowski zapowiada przepisy, które uniemożliwią oddawanie mieszkań z lokatorami

  • PAP/JS    12 kwietnia 2018 - 21:47
Rafał Trzaskowski zapowiada przepisy, które uniemożliwią oddawanie mieszkań z lokatorami
Trzaskowski zapowiedział też poprawki do małej ustawy reprywatyzacyjnej, które - podkreślił - doprowadzą do tego, że nie będzie można oddawać mieszkań z lokatorami (fot. facebook)

Tańsze mieszkania na wynajem, wzmocnienie zasobu mieszkań komunalnych oraz złożenie poprawek do małej ustawy reprywatyzacyjnej, które uniemożliwią oddawanie mieszkań z lokatorami - zapowiedział kandydat PO na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski.
  • Stawiamy sobie ambitny cel, że miasto powinno budować ok. 1500 mieszkań rocznie od 2020 r. dlatego, że naszym celem jest to, żeby w zasobie mieszkaniowym Warszawy było jak najwięcej lokali - poinformował Trzaskowski.
  • Celujemy w 100 tys. w 2030 r., co tak naprawdę zbliżyłoby nas do standardu najbardziej rozwiniętych i społecznie aktywnych miast Europy - przekonywał.
  • Trzaskowski zapowiedział też poprawki do małej ustawy reprywatyzacyjnej, które - podkreślił - doprowadzą do tego, że nie będzie można oddawać mieszkań z lokatorami.

"Rozmawiam przez ostatnie tygodnie z warszawiakami. Jednym z najbardziej nurtujących ich problemów jest problem mieszkań" - powiedział Trzaskowski na konferencji prasowej. Poinformował, że pierwszym z punktów jego programu jest przygotowanie w stolicy mieszkań na wynajem dla osób zarabiających w sposób umiarkowany.

"Formułując założenia programowe, chcemy jasno mówić właśnie o mieszkalnictwie; sformułować propozycje przede wszystkim dla ludzi, którzy zarabiają w Warszawie w sposób umiarkowany, których nie stać na pozyskanie kredytów. Dla nich chcemy przygotować tańsze mieszkania na wynajem" - zadeklarował poseł PO.

Jak wyjaśnił "miasto będzie budowało tanie mieszkania na wynajem, gdzie miasto będzie w praktyce dopłacało do czynszu". "Czynsz w średnim mieszkaniu będzie wynosił 1000 zł, a za resztę zapłaci miasto" - zadeklarował. Zaznaczył, że jest to oferta, której w Warszawie dzisiaj brakuje.

"Stawiamy sobie ambitny cel, że miasto powinno budować ok. 1500 mieszkań rocznie od 2020 r. dlatego, że naszym celem jest to, żeby w zasobie mieszkaniowym Warszawy było jak najwięcej lokali. Celujemy w 100 tys. w 2030 r., co tak naprawdę zbliżyłoby nas do standardu najbardziej rozwiniętych i społecznie aktywnych miast Europy" - przekonywał Trzaskowski.

Jak zauważył oferta dla średnio zarabiających jest to "oczywiście rzecz całkowicie nowa". Ale nie zapominamy o tych, którzy są najbardziej potrzebujący - zadeklarował.

"Będziemy dalej wzmacniać zasób miasta Warszawy, jeżeli chodzi o mieszkania komunalne. Przede wszystkim poprzez remonty, adaptacje pustostanów, tak żeby w roku 2030 ten zasób wynosił właśnie 100 tys. mieszkań" - zapowiedział poseł. Według niego, mało kto wie, ale Warszawa dopłaca do średniego czynszu mieszkania komunalnego kilkaset złotych.

"Chcielibyśmy też przyspieszyć, zapewnić tym wszystkim, którzy czekają na mieszkania komunalne, możliwość ewentualnego wynajmu własnego mieszkania" - poinformował. "I tutaj dokładnie tak jak jest to w przypadku mieszkań komunalnych - ci, którzy czekają na mieszkania, a nie mogą ich dostać, będą również wspierani przez miasto" - zapewnił.

Trzaskowski zapowiedział też poprawki do małej ustawy reprywatyzacyjnej, które - podkreślił - doprowadzą do tego, że nie będzie można oddawać mieszkań z lokatorami.

"Będę składał w Sejmie poprawki do małej ustawy reprywatyzacyjnej, które doprowadzą do jednego: że nie będzie można oddawać mieszkań z lokatorami w procesie reprywatyzacyjnym". Jak zauważył, "dzisiaj prawo to dopuszcza".

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.