PARTNER PORTALU
  • BGK

Rafał Trzaskowski: Zaufanie do ratusza zostało utracone, trzeba je odbudować

  • PAP/MIW    3 listopada 2017 - 20:16
Rafał Trzaskowski: Zaufanie do ratusza zostało utracone, trzeba je odbudować
Kto, poza Rafałem Trzaskowskim powalczy o prezydenturę w stolicy? (fot. pixabay.com)

Zaufanie do ratusza zostało utracone, trzeba je odbudować - powiedział Rafał Trzaskowski, kandydat PO na prezydenta Warszawy. Wszystkich nas bulwersowało to, co działo się z kamienicami podczas reprywatyzacji - dodał.
Rafał Trzaskowski w programie "O co chodzi" w TVP Info podkreślił, że będzie starał się przywrócić zaufanie warszawiaków do ratusza, gdyż zostało ono naruszone przez to "co działo się (afera reprywatyzacyjna), jeżeli chodzi o oddawanie tych kamienic temu dziwnemu układowi".

Na pytanie dziennikarza czy kandydat z PO jest w stanie przywrócić zaufanie warszawiaków stwierdził, że za reprywatyzację "odpowiedzialna jest cała klasa polityczna, bo nikt nie uchwalił pełnej ustawy reprywatyzacyjnej", zatem odpowiedzialność za tę aferę "spada na wszystkich".

- Ja nie mam nic wspólnego z reprywatyzacją - podkreślał.

Ocenił, że jako jedyny polityk w partii otwarcie mówi, że PO musi się zmienić, a przede wszystkim "wyciągnąć wnioski z błędów, które dokonała".

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oświadczył w czwartek (2.11), że chciałby, żeby Rafał Trzaskowski był kandydatem PO i całej zjednoczonej opozycji w wyborach na prezydenta m.st. Warszawy. Wcześniej Nowoczesna zapowiedziała, że jej kandydatem na to stanowisko będzie członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Paweł Rabiej. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • koles , 2017-11-03 20:55:07

    darmozjad i nowe afery