PARTNER PORTALU
 • BGK

Rafał Trzaskowski zmiażdży kontrkandydatów z PiS w Warszawie?

 • aw    7 marca 2018 - 17:10
Rafał Trzaskowski zmiażdży kontrkandydatów z PiS w Warszawie?
Rafał Trzaskowski (fot.PTWP)

Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż, w którym zapytał warszawiaków o to, kto ma szansę na walkę z kandydatem PO Rafałem Trzaskowskim.
Jak przypomina se.pl, Rafał Trzaskowski jest już niemal murowanym kandydatem PO na prezydenta Warszawy. Prawie, bo oficjalnie kampania wyborcza się jeszcze nie zaczęła, choć nie brakuje sondaży i spekulacji. Wciąż bowiem nie wiadomo, kogo w stolicy wystawi Zjednoczona Prawica. Na giełdzie nazwisk jest marszałek senatu Stanisław Karczewski, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, a nawet była premier Beata Szydło.

Instytut Badań Pollster zapytał warszawiaków, na kogo by zagłosowali, gdyby w drugiej turze doszło do starcia Trzaskowski – kandydat prawicy. Okazało się, że na Trzaskowskiego chce głosować 45 lub 51 proc. ankietowanych (w zależności od tego, kto zostanie jego kontrkandydatem), co daje mu jednak znaczną przewagę nad każdym z prawicowych rywali. Patryk Jaki bowiem w tym badaniu uzyskał 30 proc. głosów, Beata Szydło 29 proc., a Stanisław Karczewski 19 proc. 

Ankietowanie oceniali osobno trzy hipotetyczne warianty II tury wyborów w Warszawie.

Przypomnijmy, ze marszałek Senatu Stanisław Karczewski pytany przez dziennikarzy, kto zostanie kandydatem PiS na prezydenta Warszawy, odpowiedział, że decyzja w tej sprawie zapadnie na przełomie kwietnia i maja. Karczewski zaznaczył jednak, że ma dużo pomysłów na sprawowanie władzy w stolicy. Wyraził przekonanie, że byłby lepszym prezydentem Warszawy, niż kandydat PO Rafał Trzaskowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • Zobaczymy, 2018-03-09 13:57:41

  "Miażdżące" wyniki sondaży już niejednokrotnie same zostały zmiażdżone przez rzeczywistość.
 • Nikodem, 2018-03-08 14:11:11

  Pollster? A co to,to? Kto ich wynajął? Oj Grzesiu, Grzesiu, bo znowu wyjdziesz na palanta!
 • Prof. Glass, 2018-03-08 09:19:35

  No to koks i amfa podrożeje w Warsaw! Chciałbym sprostować, nie ma już Warszawiaków, są napływowe słoiki i lemingi, którym wisi, kto będzie rządził tym bajzlem, grunt, żeby oni mogli kręcić swoje lody!