PARTNER PORTALU
  • BGK

Rafał Zając zaprzysiężony na prezydenta Stargardu

  • aw/PAP    14 kwietnia 2017 - 13:25
Rafał Zając zaprzysiężony na prezydenta Stargardu
Rafał Zając ma 42 lata. Od urodzenia mieszka w Stargardzie. (fot.stargard.pl)

- Program wyborczy, który przygotowaliśmy dla Stargardu na najbliższe 1,5 roku jest programem, z którego będzie można nas bardzo łatwo rozliczyć - powiedział świeżo zaprzysiężony prezydent miasta Rafał Zając.
• Rafał Zając został w piątek (14 kwietnia) zaprzysiężony na urząd prezydenta Stargardu.

• Został on wybrany w przedterminowych wyborach 9 kwietnia, które zostały zarządzone przez premier Beatę Szydło po śmierci poprzedniego prezydenta miasta Sławomira Pajora.

• W szczególny sposób chce się zająć problemami mieszkaniowymi mieszkańców miasta.

- Ponad 90 proc. problemów, z którymi mieszkańcy przychodzą do Urzędu Miejskiego, to problemy mieszkaniowe. To jest ten fragment funkcjonowania miasta, którym chcemy się zająć w sposób szczególny. Aby wizja, nie tylko zatrzymania tendencji spadkowej, ale wzrostu liczby mieszkańców w Stargardzie, mogła się zrealizować - zapowiedział prezydent.

- Kluczowe jest skuteczne pozyskanie zewnętrznych środków na finansowanie wysiłku rozwojowego, który jest przed nami. W trakcie przygotowania jest dokumentacja poświęcona dużym inwestycjom - dodał.

Zastępcą prezydenta miasta została Ewa Sowa, która pełniła to stanowisko wcześniej, od 2015 r. Na stanowisko drugiego zastępcy został powołany Piotr Mync, który w latach 2013 - 2017 pełnił funkcję zastępcy prezydenta Szczecina. Sekretarzem miasta pozostał Zdzisław Rygiel.

Rafał Zając ma 42 lata. Od urodzenia mieszka w Stargardzie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji szczecińskiego uniwersytetu. W 2001 r. został naczelnikiem wydziału spraw społecznych w stargardzkim magistracie. Od 2006 r. pełnił funkcję zastępcy prezydenta Stargardu. Jego kandydaturę na urząd prezydenta popierało stowarzyszenie Stargard XXI, Liga Powiatu Stargardzkiego oraz Nowoczesna i NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego.

W przedterminowych wyborach Rafał Zając zdobył 87,57 proc. głosów. Zagłosowało na niego 22 694 osób. Frekwencja wyniosła 49,35 proc. Uprawnionych do głosowania było 53 183 osób.

Sławomir Pajor, który był prezydentem Stargardu od 2002 r., zmarł nagle w swoim domu 18 stycznia br. Miał 58 lat. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.