PARTNER PORTALU
  • BGK

Rafalska, Morawiecki, Streżyńska, Błaszczak, Radziwiłł - jak oceniają ich Polacy?

  • GP    13 czerwca 2017 - 07:17
Rafalska, Morawiecki, Streżyńska, Błaszczak, Radziwiłł - jak oceniają ich Polacy?
Szefa Ministerstwa Zdrowia Konstantego Radziwiłła źle ocenia 52,8 proc. badanych. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

Polacy zapytani o ocenę ministrów rządu wskazali swoich faworytów. Z bliskich samorządowi ministrów dobrze wypadają Elżbieta Rafalska i Mateusz Morawiecki. Z oceny nie może się cieszyć szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Spada też notowanie szefa resortu zdrowia.
IBRiS zapytał Polaków o ocenę pracy ministrów. Z resortów, które są najbliższe samorządom, uwagę zwraca dobry wynik wicepremiera, ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego (39,6 proc. głosów pozytywnych) i Elżbiety Rafalskiej. Minister jest najlepiej ocenianą z całego zestawienia (jej pracę dobrze postrzega 42,8 proc. badanych).

Anna Streżyńska znalazła się także na dobrym, wysokim miejscu. Zamyka pierwszą trójkę z wynikiem 39,3 proc.

Po drugiej, negatywnej stronie zestawienia, pojawia się Jan Szyszko. Ministra źle ocenia 59,4 proc. pytanych. Podobnie złą ocenę ma szef MSWiA Mariusz Błaszczak, który źle jest postrzegany przez 53,3 proc. pytanych.

Pogarsza się też odbiór pracy Konstantego Radziwiłła. Minister zdrowia zapisał się w ostatnich tygodniach zlikwidowaniem rozporządzenia w sprawie standardów opieki okołoporodowej, czy konfliktem o płace z pracownikami zawodów medycznych - co na pewno mu nie pomogło. Jego pracę źle ocenia 52,8 proc. badanych - to o 4,2 proc. więcej niż pół roku temu.

Badanie pozytywnych i negatywnych ocen pracy członków rządu zleciła "Rzeczpospolita".

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.