PARTNER PORTALU
  • BGK

Rafalska: wzrost urodzeń dzieci w styczniu to m.in efekt 500 plus

  • PAP/MIW    23 marca 2017 - 12:36
Rafalska: wzrost urodzeń dzieci w styczniu to m.in efekt 500 plus
Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. (fot.

Z danych GUS wynika, że nastąpił duży wzrost liczby urodzeń dzieci w styczniu. Zdaniem minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej prawdopodobnie jest to m.in. efekt programu 500 plus".
• W styczniu 2017 r. urodziło się 35 tys. dzieci, w styczniu 2016 było to o 13,6 tys. mniej - podała minister Rafalska, cytując dane GUS.

• To trzeci kolejny miesiąc wzrostu. Zdaniem Elżbiety Rafalskiej jest on skutkiem programu 500 plus i dobrej sytuacji na rynku pracy.

 

- Do tej pory byłam wstrzemięźliwa w komentowaniu liczby urodzeń, ale czwartkowe (23.03) dane wprawiły mnie w radość. To kolejny trzeci miesiąc skokowego wzrostu. Potwierdzone dane gusowskie mówią o 35 tys. urodzeń a więc porównując z styczniem 2016 r., gdy urodziło się 30,8 tys. dzieci mamy wzrost 4,2 tys., czyli o 13,6 proc. urodzeń więcej" - powiedziała.

Zaznaczyła, że to więcej, niż poprzednie niepotwierdzone dane z publicznych szpitali.

- To trzeci kolejny miesiąc wzrostu i powód do radości. Liczymy, że ta tendencja wzrostowa utrzyma się - dodała Rafalska.

- Chyba nikt nie zaprzeczy, że trzy kolejne miesiące tak dużego wzrostu, to między innymi wpływ programu 500 plus. Pozostałych czynników również, ale one tez miały wpływ na cały ostatni okres - dobra sytuacja na rynku pracy, czy inne już funkcjonujące świadczenia - podkreśliła.

Czytaj : Rządowa Rada Ludnościowa już wie kiedy będą efekty 500 Plus

- Ten wzrost jest w miesiącach zimowych - które dotąd nie charakteryzowały się tak dużą dynamiką urodzeń. W okresie zimowym rodziło się zwykle mniej dzieci, więcej ich jest w okresie wiosennym i letnim - przypomniała.

- Będziemy czekać na kolejne dane, ale te są już niezwykle obiecujące - zaznaczyła szefowa resortu.

- Ten miesiąc i kolejne potwierdzą, ze 500 plus miało swój udział w decyzjach rodzicielskich - dodała.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Prof. Glass, 2017-03-24 10:07:01

    Polscy Chazarowie hodują przyszłych niewolników za "1500"! A jak się nie da, to przyjdą Ukraińcy, Rosjanie i Białorusini! A co niech Polin stanie się Polską bez Polaków! Mimo Dobrej Zmiany znowu chęć emigracji zarobkowej wyraziło 500 tys. młodych wykształconych gojów! Brawo Wy! ...  rozwiń