Referendum: w Sulmierzycach odwołano burmistrza

• Według nieoficjalnych danych burmistrz Sulmierzyc Piotr K. został odwołany.
• Burmistrz jest oskarżony o korupcję.
Referendum: w Sulmierzycach odwołano burmistrza
Sulmierzyce czekają wybory burmistrza (fot.sulmierzyce.pl)

„Czy jest pan/pani za odwołaniem ze stanowiska burmistrza Sulmierzyc Piotra K. przed upływem kadencji”- na takie pytanie odpowiadali w niedzielę mieszkańcy Sulmierzyc podczas referendum.

O potrzebie przeprowadzenia referendum zdecydowali tamtejsi radni. W liczących ok 3 tys. mieszkańców Sulmierzycach uprawnionych do głosowania było ok 1400 osób.

Według nieoficjalnych danych burmistrz Piotr K. odwołany. Jak wynika z informacji przekazanych przez lokalne media, za odwołaniem burmistrza były 882 osoby. Przeciw 62 mieszkańców.

Jeżeli te informacje się potwierdzą, przed mieszkańcami Sulmierzyc wybory na burmistrza. O tym kiedy się odbędą zdecyduje Komisarz Wyborczy w Kaliszu.

Powodem przeprowadzenia referendum był fakt, że Piotr K. jest oskarżony o korupcję. Zarzucono mu przyjęcie 20 tys. zł łapówki w związku z realizacją inwestycji modernizacji budynku szkoły.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Takich "burmistrzów" do odwołania w Polsce, jest wielu. Ten miał pecha, bo nie podzielił się z kim było trzeba albo nie dotrzymał jakiejś "umowy" z wręczającym łapówkę. Chytry, zawsze dwa razy traci.

oczkowiec, 2016-03-10 11:38:55 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE